АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Гіпертонічні кризи

Прочитайте:
  1. Виды кризисов. Причины возникновения кризисов: роль личностных и социальных факторов.
  2. Духовный кризис и значение психоанализа
  3. Кризисная интервенция и дебрифинг при психической травме
  4. Межэтнические кризисы. Культурный шок. Понятие маргинальности.
  5. Особенности идентификации с собственным Я. Кризис личности подростков
  6. Пессимистическая личностная установка на перспективы выхода из кризиса
  7. Психологическая помощь в кризисных ситуациях
  8. Средняя продолжительность (месяцы) и структура экономических кризисов в США (1834—1982 гг.)
  9. Стадия протекания кризиса: негативное и позитивное разрешение кризиса.

Гіпертонічний криз – різке підвищення артеріального тиску, яке супроводжується нервово-судинними, гормональними і гуморальними зрушеннями.

Причиною кризу у хворих з артеріальною гіпертензією є психоемоційні перенапруження: неприємні звістки, конфлікти, ненормована робота особливо нервові навантаження. Часто кризи виникають в клімактеричному періоді, при дії на організм зовнішніх факторів, наприклад атмосферного тиску.

На даний час виділяють три види гіпертонічних кризів:

- криз першого типу (пов'язаний з викидом в кров адреналіну) – розвивається швидко і проявляється головним болем, головокружінням, серце­биттям, загальним збудженням. Систолічний тиск підвищується на 80-100 мм. рт. ст., діастолічний – 30-50 мм рт. ст. Криз за 2-3 години проходить і швидко піддається корекції;

- криз другого типу (викликаний викидом норадреналіну) – зустрічається на пізніх стадіях гіпертонічної хвороби і може продовжуватися до кількох днів. Проявляється різким головним болем, блюванням, нудотою, порушенням зору і слуху, інколи перехідною сліпотою. Діастолічний тиск сягає 140-160 мм рт. ст.;

- третій тип (ускладнений гіпертонічний криз) – характеризується різким підвищенням тиску та розвитком ускладнень: гострою коронарною недостатністю, серцевою астмою, набряком легень, гострим порушенням мозкового кровообігу (динамічним, ішемічним чи геморагічним інсультом), набряком мозку з виникненням «гіпертонічної» коми.

Лікування, як правило починають з введення 3-4 мл 1 % розчину дібазолу довенно в поєднанні з 2 % розчином 2 мл папаверину дом'язово. Добрий ефект досягається від введення рауседину 0,75-1мл 0,25 % розчину дом'язово.

Клофелін (катапресан) довенно на розчині глюкози. У тяжких випадках вводять розчин 25% магнію сульфату дом'язово. Всі гіпотензивні препарати призначають з сечогінними середниками. Хворого з гіпертонічним кризом потрібно госпіталізувати для огляду лікаря. В умовах аптеки можна застосовувати таблетовані середники: β- адрекоблокатори: індерал, обзідан, атенолол, метапролол.


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 482 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)