Третій період пологів
Це послідовий період, який захоплює проміжок від моменту вигнання плода до народження посліду. Тривалість послідового періоду однаковий як у першородячих, так і у повторнородячих жінок і складає 20-40 хвилин.
Виникають послідові перейми, які призводять до поступового відділення плаценти від стінок матки. Послідовий період супроводжується фізіологічною крововтратою, яка складає близько 250 мл. Відділення плаценти від стінок матки може відбуватись від її центру, з утворенням ретроплацентарної гематоми, або від периферії. В першому випадку плацента з родових шляхів народжується дозовні плодовою частиною, а в другому – материнською. Необхідно пам’ятати, що в послідовому періоді роділля нетранспортабельна!
Ознаки відділення плаценти:
- дно матки піднімається доверху і розміщується вище і вправо від пупка. При цьому нижній відділ матки над лобком утворює вип’ячування, яке обмежене від верхнього відділу заглибленням (матка за формою нагадує пісочний годинник);
- затискач, накладений біля статевої щілини на пуповину плода відходить від зовнішніх статевих органів на відстань 8-10 і більше сантиметрів;
- якщо ребром долоні натиснути на черевну стінку дещо вище лобка, то при плаценті яка відділилась, матка дещо піднімається доверху, а пуповина не втягується у піхву, ще більше виходячи назовні;.
- роділлі пропонують потужитись – пуповина не втягується у піхву;
- роділлі пропонують глибоко дихати – якщо при видиху пуповина не втягується у піхву, значить плацента відділилась.
Після повного відділення посліду його слід детально оглянути і підтвердити його цілісність. Потім визначають крововтрату роділлі під час пологів, оглядають зовнішні статеві органи, включаючи переддвір’я піхви, промежину, стінки піхви і шийку матки.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 631 | Нарушение авторских прав
|