АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Лікувальна імобілізація

Прочитайте:
  1. ЛІКУВАЛЬНА ВАННА
  2. Лікувальна клізма
  3. Лікувальна програма
  4. ЛІКУВАЛЬНА СПРАВА
  5. Лікувальна тактика та догляд за дітьми з лихоманкою
  6. Лікувальна тактика.
  7. Лікувальна фізкультура в гінекології
  8. Спеціальність «Лікувальна справа»
  9. Спеціальності Лікувальна справа Чемеровецького медичного коледжу

Найбільше розповсюдження отримала іммобілізація з використанням гіпсових пов’язок.

Рис. 50. Етапи підготовки гіпсового бинта

Гіпс (просмажений при температурі 1400С сульфат кальцію) є дрібним порошком, який в суміші з водою має здатність швидко тверднути. На повітрі гіпс поглинає вологу, тому його зберігають в щільно закритих ящиках, а фабрично виготовлені гіпсові бинти – в целофанових герметичних упаковках. Гіпсові бинти бувають широкі (23 см), середні (17 см) і вузькі (10 см). Їхня довжина їх не перевищує 3 метрів. Для перевірки якості гіпсу існує декілька проб:

- гіпсовий порошок стискують в кулаці. Якщо він доброї якості, то після розтискання кулака він розсипається, якщо поганої – залишається у вигляді грудки.

- однакові порції гіпсу і води змішують на тарілці. Отримана маса має застигнути через 5-6 хв., при натискуванні пальцями не розчавлюватись, на її поверхні не повинна виступати вода.

- гіпс і воду змішують у співвідношенні 1:1 і виготовляють кульку, яка через 7-10 хв. твердне. Якщо цю кульку кинути з висоти одного метра, вона не повинна розбитися.

Для сповільнення застигання, гіпс розводять холодною водою, для прискорення – замішують на теплій (35-400С). Гіпсові бинти можна приготувати самому, втираючи порошок гіпсу в бинт. Замочування гіпсових бинтів, або лонгет (декілька шарів бинтів певної довжини і ширини) проводять так. Сухий бинт беруть двома руками з країв і кладуть на поверхню води, бинт сам грузне у воді. Коли перестають виділятися міхурці повітря – гіпс змочився. Під бинт підводимо пальці обох рук і стискаємо легенько з боків, щоб видалити зайву воду (рис. 50). Після цього або накладаємо гіпсову пов’язку на тіло, або формуємо лонгету на стопі.

Всі гіпсові пов’язки поділяють на: циркулярні; розрізно-знімні; вікончасті; мостоподібні; шинні; лонгетні; лонгетно-циркулярні; торакобрахіальні; кокситні; гонітні; корсети; ліжечка (рис. 51).

При накладанні гіпсової пов’язки притримуються правил:

- кінцівці або відповідній частині тіла надають фізіологічного або функціонального вихідного положення;

- кінцівку слід підтримувати всією китицею, а не пальцями;

- окрім пошкодженої ділянки тіла, іммобілізації підлягають два сусідніх суглоби;

- якщо гіпсова пов’язка накладається з підкладкою, то для цієї мети краще використовувати негігроскопічну вату, яку накладають на кісткові виступи;

- при накладанні пов’язки необхідно покривати кожним ходом 2/3 попереднього туру. Для зміни направлення ходу туру, не можна перегинати гіпсовий бинт. Його підрізають з протилежної сторони і розправляють;

- пов’язка не повинна стискати тканини і не бути дуже вільною;

- після накладання пов’язки необхідно перевірити чи не стискає вона магістральні судини (синюватість, набряк, похолодіння, оніміння, відсутність пульсації).

Рис. 51. Різні види гіпсових пов’язок на нижню кінцівку

Для накладання гіпсових пов’язок є спеціальні пристосування та інструменти: екстензій ний стіл, підставки під таз, апарат для накладання корсетів. Знімають гіпсові пов’язки за допомогою механічних чи електричних пилок для гіпсу, ножиців, скальпелів, кусачок Штиля.

 


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 927 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)