АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Ліжко хворого

Прочитайте:
  1. B. У хворого прикрита перфоративна виразка.
  2. V. ЗАГАЛЬНИЙ ОГЛЯД ХВОРОГО
  3. А) приготування постелі хворого.
  4. Гігієна тіла та виділень хірургічного хворого.
  5. Дієтичне природне ентеральне харчування хірургічного хворого.
  6. Догляд за шкірою важкохворого
  7. Зміна натільної білизни у тяжкохворого.
  8. Значення догляду за хворими. Особиста гігієна хворого.
  9. Значення розпиту хворого в діагностичному процесі
  10. ІV. ІСТОРІЯ ЖИТТЯ ХВОРОГО

Оскільки важкохвора людина більшу частину часу проводить у ліжку, дуже важливо, щоб воно було зручним. Лікарні оснащають двома типами ліжок: звичайними з пружинною сіткою і функціональними, з допомогою яких можна підняти головний або ножний кінець тулуба. Ліжка в палаті необхідно розташовувати так, щоб забезпечити вільний доступ до хворого з усіх сторін.

Підготування постелі хворому. Застеляють ліжко хворого таким чином:

1. Поверх сітки кладуть матрац із наматрацником, який повинен бути достатньої товщини, рівним, без горбів і впадин. Для важкохворих, хворих з нетриманням сечі і калу матрац обшивають на 2/3 довжини клейонкою, щоб запобігти забруднення його екскрементами.

2. Зверху застеляють чисте простирадло, край якого по всій довжині підгинають під матрац так, щоб воно не збиралося в складки. При необхідності важкохворим використовують пелюшки або невеликі простирадла під поперекову ділянку і таз.

3. Під голову хворого підкладають дві подушки: нижню з пір’ями, верхню – з пуху. На кожну подушку надівають наволочку. Подушки кладуть так, щоб нижня лежала рівно і виступала дещо з-під верхньої, а верхня опиралася об спинку ліжка.

4. Хворого накривають ковдрою з підковдрою. Бажано, щоб ковдра була бавовняною або вовняною.

5. Забезпечують хворого двома рушниками – для обличчя і для ніг.

Після виписування хворого матрац, ковдру, подушки здають в дезінфекційну камеру, а постільні приналежності – в пральню.

Надання хворому необхідного положення за допомогою функціонального ліжка

За допомогою ручок, розміщених біля головного і ножного кінців ліжка або розміщених посередині ліжка, піднімають або опускають секції ліжка та надають хворому зручне функціональне положення, тобто таке положення, при якому поліпшується функція хворого органу. Наприклад, при задишці піднімають головний кінець ліжка, щоб хворий зайняв напівсидяче положення. При різкому зниженні артеріального тиску головний кінець ліжка опускають до горизонтального рівня, а ножний кінець ліжка піднімають. Таким чином покращується кровопостачання головного мозку.

Надання хворому необхідного положення в звичайному ліжку:

1. При можливості використовують спеціальні підголовники.

2. При відсутності підголовника використовують додаткову подушку, ватяну ковдру або матрац.

3. Для того, щоб хворий не зсувався вниз, на ліжко кладуть опору для ніг, а зверху покривають її ковдрою і пелюшкою. В такому разі хворий опирається ступнями ніг. В деяких випадках доцільно під матрац на рівні колін покласти валик із ковдри – хворий лежить з напівзігнутими ногами.

4. Якщо необхідно надати підвищене положення нижній кінцівці, то під гомілку підкладають подушку або шину Белера, обшиту пелюшкою.

5. В разі, коли необхідно збільшити кровопостачання головного мозку, доцільно під ножний кінець ліжка підставити табурет або стілець.


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 645 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.002 сек.)