АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Клініка ішемічного інсульту

Прочитайте:
  1. Діагностика ішемічного інсульту
  2. Діагностика мозкового інсульту
  3. Класифікація ішемічного інсульту
  4. Клініка
  5. Клініка
  6. Клініка
  7. Клініка
  8. Клініка
  9. Клініка
  10. Клініка

 

Інсульти у 80% випадків спостерігаються в системі середньої мозкової артерії, а в 20% - в інших мозкових судинах.

ішемії в басейні середньої мозкової артерії. Наявний клінічний досвід показивает, що до розвитку інфаркту мозку про звуження судини звичайно 'попереджають' ТІА в басейні середньої мозкової артерії. Їх симптоматика схожа с такий при ТІА, пов'язаних з погіршенням гемодинаміки в результаті вираженого стеноза внутрішньої сонної артерії, однак на противагу останньої стовбур средней мозкової артерії та її гілки зазвичай піддаються закупорці емболії

За кілька днів до інсульту у хворого виникають головні болі, слабкість, помутненіе в очах, запаморочення, минуще оніміння в руці і нозі. Явища нарастают, і в один з днів зранку рука і нога перестають діяти. Свідомість больной може не втрачати, але відзначає 'туман' у голові. А може бути розвиток внезапное, 'інсультообразное', яке в гострому періоді практично не отлічается від геморагічного інсульту. При розвитку правосторонньою геміплегією расстройство мовленні у вигляді більш-менш вираженим афазіі може бути стійким. NПрі ураженнях тім'яної області кори і внутрішньої капсули мозку у хворого развіваются анозогнозія, метеморфопсія, аутоагнозія з маревними побудовами. У больного є розлад схеми тіла з спотвореним сприйняттям на кордоні випавшего поля зору, але він не розуміє свого стану.

Вельми важкі випадки захворювання, при яких є обширний вогнище размягченія в результаті вимкнення як підкоркових, так і кіркових гілок средней мозкової артерії. Часто такі хворі не піднімаються з ліжка, особенно, якщо у них розвивається рання згинальні контрактура в паралізованной нозі, слабо піддається лікувальній дії. У порівняно нетяжелих випадках через 1-2 місяці руху в кінцівках починають восстанавліваться, проте відновлення в нозі іде краще, ніж у руці.

часто зустрічається оклюзії окремих гілок середньої мозкової артерії вознікают неповні синдроми: моторна афазія з контрлатеральним парезом руки і міміческой мускулатури нижньої половини обличчя при оклюзії верхніх гілок, сенсорная афазія при оклюзії нижніх гілок та інші. Моно-і геміплегією оставляют незгладимий слід в моториці хворого, іноді геміплегіческая хода(частіше у вигляді відомої пози Вернике-Манна із зігнутою рукою і розігнути ногою) может залишитися на все життя. У паралізованою кінцівки відзначаються вазомоторно-трофічні розлади: похолодання, ціаноз, набряк, артропатії с різкою хворобливістю в суглобах, що веде до їх щажения і тим самим содействует розвитку контрактур і атрофія. Ось чому відновлювальні меропріятія в реабілітаційному періоді настільки важливі.

ішемії в басейні передньої мозкової артерії. При тих же загальних сімптомах своєрідністю клінічної картини є переважне при геміпарезах поразку ноги, іноді у вигляді геміплегією. При лівосторонньому вогнищі наблюдается минуща моторна афазія. Часто виступають характерні для пораженія лобових часток порушення психіки.

ішемії в басейні задньої мозкової артерії. Картина досить різноманітна в залежно від місця оклюзії. Так, при закупорці всього русла можуть бути геміпарез, геміанестезії або гемігіперестезія, геміатаксія, геміанопсія, а при левосторонней локалізації ще й сенсорна афазія. При закупорці тільки корковою ветві відзначається геміанопсія, нижньо-таламіческой - хореоатетоз, болісні гіперпатіі. Останні купіруються потужними нейролептиками (аміназин).

ішемії в басейні базилярних і хребетних артерій. Клінічна картіна вельми різноманітна: від тетраплегія з двостороннім горизонтальним парезом погляду при тромботичний оклюзії стовбура базилярной артерії; ністагму, головокруженія, нудоти, дисфагії при стенозі внутрішньочерепного відділу хребтової артеріі - до головних болів, запаморочень та шуму при часто зустрічається вертебро-базилярної недостатності на тлі шийного остеохондрозу.

ішемії в басейні сонної артерії. Оклюзія сонної артерії (стеноз, тромбоз, емболія) частіше протікає безсимптомно, у разі ж виникнення неврологіческіх порушень вони бувають пов'язані головним чином з недостатністю кровоснабженія в басейні середньої мозкової, а іноді й передній і задній мозговой артерії. Звичайно має місце так зване 'мерехтіння' симптомів. NРазвівающійся геміпарез, а то й повна геміплегія з афазією і поєднується з німі альтернірующая сліпота через кілька хвилин або годин зникають. Це обусловлено відновленням струму крові по віллізіеву колі, через анастомози з наружной сонною артерією. Посилена пульсація в артеріях особи, низький тиск у артеріях сітківки зазвичай вказують на стеноз або оклюзію внутрішньої сонної артеріі з тієї ж сторони. Тромб в магістральному посудині на шиї може бути прощупан, верифікований ангіографічно і терміново знищений хірургом.


Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 397 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)