Ситуаційні задачі. 1. Хворий В., 46 років, скаржиться на слабкість, рідкі випорожнення, втрату ваги на 6 кг, тупі постійні болі в епігастрії
1. Хворий В., 46 років, скаржиться на слабкість, рідкі випорожнення, втрату ваги на 6 кг, тупі постійні болі в епігастрії. Хворіє близько 3 міс.
Об'єктивно: пониженого відживлення, шкіряні покрови чисті. Під час пальпації над пупком визначається тверде пухлиноподібне болюче нерухоме утворення розмірами 6*7см. Пальпується збільшена селезінка. При копрологічному дослідженні виявлена креаторея і стеаторея.
Яке захворювання можливо запідозрити? Які додаткові методи дослідження необхідно застосувати для встановлення діагнозу?
2. Хворий К., 53 років, за останні 2 місяці схуд на 7 кг. Два тижні тому з'явилося свербіння шкіри, жовтушність шкіри і склер, темна сеча. Больовий синдром не виражений. Багато років зловживав спиртними напоями.
Об'єктивно: жовтушність шкіри з землистим відтінком. У правому підребер'ї пальпується щільне гладке кульоподібне неболюче утворення. Печінка виступає на 3 см з-під реберної дуги, край її гладкий, поверхня рівна.
Ваш попередній діагноз? Як обстежувати і лікувати хворого?
3. У хворого Ж., 58 років, на протязі 2-х місяців спостерігається жовтяниця, зниження апетиту, втрата ваги на 15 кг.
При обстеженні виявлена збільшена печінка, пальпується мало болючий великий жовчний міхур та пухлиноподібне нерухоме утворення в епігастрії справа над пупком. На протязі 2-х тижнів турбує блювання з домішкою крові, носові кровотечі, з'явились крововиливи на тулубі.
Який діагноз можливо поставити у даному випадку? Як пояснити підвищену кровоточивість? Якою повинна бути тактика?
Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 516 | Нарушение авторских прав
|