Підготовка до заняття. Самопідготовку доцільно починати з повторення анатомії та функції підшлункової залози і печінки
Самопідготовку доцільно починати з повторення анатомії та функції підшлункової залози і печінки. За підручником та лекційним матеріалом вивчіть питання, що стосуються частоти, розповсюдженості, етіології та патогенезу раку підшлункової залози і печінки.
Слід пам'ятати, що розповсюдження пухлини йде лімфогенним та гематогенним шляхом, а також шляхом проростання у сусідні органи і тканини, в тому числі і по періневральним щілинам, що веде до втягування у пухлинний процес нервових кінцівок дванадцятипалої кишки, печінково-дванадцятипалої зв'язки, верхньої брижової, ворітної та нижньої порожнистої вен.
Для первинних пухлин печінки характерним є місцевий інвазивний ріст, особливо часто пухлина проростає у діафрагму. Віддалені метастази найчастіше знаходять у легенях (до 45% випадків).
Метастази РПЗ рано знаходять у реґіонарних лімфатичних вузлах - парапанкреатичних, пізніше у мезентеріальних, перипортальних, перигастральних та л/вузлах верхнього поверху очеревини та заочеревного простору. Віддаленими метастазами уражаються: печінка, рідше - легені, мозок, кістки, нирки та ін.
Вивчаючи клінічні симптоми раку підшлункової залози і печінки, намагайтесь впорядкувати їх за прийнятою на кафедрі онкології схемою опорних симптомів.
Під час підготовки до заняття доцільно з'ясувати, які інструментальні методи дослідження застосовуються з метою діагностики цієї патології (до операції та під час лапаротомії), яка їх цінність та інформативність.
При вивченні способів і методів лікування слід знати, що лікування онкопатології підшлункової залози і печінки може бути радикальним та паліативним. До радикальних операцій відносять панкреатодуоденальну резекцію та панкреатектомію у I та II ст. процесу. При раку печінки – гемігепатектомія, сегментарні резекції. До паліативних операцій відносять біліодигестивні анастомози. Крім того, застосовують променеве та хіміотерапевтичне лікування.
При вивченні наслідків лікування необхідно знати процент резектабельності та прогноз захворювання.
Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 366 | Нарушение авторских прав
|