Відповіді на ситуаційні задачі. 1. Можна думати про декілька захворювань: кісту підшлункової залози, парапанкреатичний інфільтрат або рак підшлункової залози.
1. Можна думати про декілька захворювань: кісту підшлункової залози, парапанкреатичний інфільтрат або рак підшлункової залози.
Відсутність у анамнезі даних за гострий панкреатит, поступовий розвиток хвороби роблять більш імовірним ракову природу змін, що спостерігаються.
З метою уточнення діагнозу необхідно провести рентгенологічне дослідження шлунка та 12-п. кишки, сканування підшлункової залози, якщо є можливість - целіакографію та УЗД. Найбільш достовірні дані можуть бути одержані під час лапаротомії та біопсії новоутворення.
2. У хворого, ймовірно, рак голівки підшлункової залози, про що говорить поступовий початок захворювання, вік хворого, інтенсивність жовтяниці, с-м Курвуаз'є.
З метою уточнення діагнозу необхідно провести сканування печінки і підшлункової залози, лапароскопію, черезшкіряну, черезпечінкову або ретроградну холангіографію.
Якщо відсутні протипоказання, то хворого слід готувати до панкреатодуоденальної резекції.
3. Клініка хвороби з поступовим безболісним початком у літньої жінки може свідчити про рак голівки підшлункової залози. Розвиток цього захворювання на фоні жовчокам'яної хвороби спостерігається досить часто.
Диференціювати слід з холедохолітіазом та інфекційним гепатитом. У плані обстеження необхідно перевірити функцію печінки, визначити рівень трансаміназ, лужної фосфатази.
З інструментальних методів найбільш інформативними є лапароскопія, трансдуоденальна або транспечінкова холангіографія, рентгенологічне дослідження шлунка та 12-п. кишки.
Доцільно виконати сканування підшлункової залози, УЗД. Велике значення має лапаротомія і біопсія пухлини.
Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 447 | Нарушение авторских прав
|