Дослід 3. Вплив гострої крововтрати на кровозабезпечення тканин язика жаби
Хід досліду: У жаби, яка знаходиться під алкогольним наркозом, відпрепарувати язик так, як у попередніх дослідах. Під мікроскопом дослідити картину нормального кровообігу в судинах язика, після чого перерізати магістральну артерію стегна жаби або ампутувати її задню кінцівку. Спостерігати за змінами у кровопостачанні тканин язика, які відбуваються при гострих крововтратах.
Потім на задню кінцівку жаби, вище місця пошкодження судини накласти тугу лігатуру і ввести у спинний лімфатичний мішок 2 мл 0,65 % розчину хлористого натрію. Під мікроскопом спостерігати за відновленням кровообігу в судинах язика жаби.
Контрольні питання:
1. Що називається ішемією? Види ішемії. Ознаки ішемії.
2. Причини, механізми виникнення і розвитку (патогенез) ішемії.
3. Наслідки ішемії для організму: розлад місцевого і загального характеру, їх механізми.
4. Інфаркти, їх види.
5. Види кровотеч. Патогенез гострої крововтрати.
6. Механізми термінової і віддаленої компенсації при крововтратах.
ЛАБОРАТОРНЕ ЗАНЯТТЯ № 8
Тема: Тромбоз і емболія
Мета: Відтворити експериментальні тромбоз і емболію,
з'ясувати причини і патогенез. Оснащення: препарувальний набір, мікроскопи, жаби, олія, кришталики нітрату срібла.
Дослід 1. Утворення білого пристінного тромбу в судинах брижі кишечника жаби
Хід досліду: Наркотизувати жабу і зафіксувати її на дощечці у спинному положенні. Ножицями послідовно розрізати шкіру, м'язи і очеревину з правої бічної поверхні живота на довжину 3 см. Витягнути петлю товстого кишечника, брижу якої розрізати і зафіксувати над отвором дощечки. Необхідно слідкувати, щоб петля кишечника не була перекручена, а брижа надто розтягнута>-^
Дощечку з жабою встановити на столику мікроскопа і спостерігати нормальний кровообіг. Знайти місце злиття двох середніх вен в одну, потім кінчиком препарувальної голки або маленьким пінцетом взяти кришталик азотно-кислого срібла і помістити під контролем ока через мікроскоп на місце біфуркації вени і спостерігати за утворенням білого тромбу. Замалювати у зошит.
Дослід 2. Утворення червоного тромбу в судинах брижі жаби
При кровотечі
Хід досліду: Для досліду взяти препарат брижі жаби із досліду № 1. Препарувальною голкою під контролем ока через мікроскоп провести розрив стінки дрібної артерії або вени. Спостерігати за кровотечею формених елементів крові із судин та її рідкої частини і утворення червоного тромбу в середині пошкодженої судини.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 441 | Нарушение авторских прав
|