АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Тема: Порушення кислотно-лужної рівноваги

Прочитайте:
  1. B. Порушення ритму серця
  2. D. нейроендокринні порушення
  3. D. Порушенням співвідношення білкових фракцій крові
  4. Вегетативно-трофічні порушення в правій руці, симптом Горнера справа. Назвіть найбільш
  5. ВИРАЗКОВА ХВОРОБА, ЇЇ УСКЛАДНЕННЯ: ШЛУНКОВО-КИШКОВІ КРОВОТЕЧІ, РУБЦЕВІ ДЕФОРМАЦІЇ ШЛУНКУ ТА ДПК. ПОРУШЕННЯ ВОДНО-СОЛЬОВОГО ОБМІНУ ПРИ ВИРАЗКОВОМУ СТЕНОЗІ
  6. Відмітьте неврогенні форми порушення сечовипускання
  7. Вроджені та спадкові порушення обміну речовин
  8. Гостре порушення церебрального гомеостазу. Судоми
  9. Деякі порушення провідності.
  10. Е. Анемія внаслідок порушення еритропоезу с. 373, 375

Мета: Викликати у кроля експериментальний метаболічний

ацидоз, визначити його рівень і вивчити патогенез. Оснащення: кріль, бюретки, розведена молочна кислота, реактиви для визначення лужного резерву.

 

Дослід 1. Вивчення метаболічного ацидозу у кроля

Хід досліду: Досліджують кроля за загально прийнятою схемою. Підраховують кількість пульсу (скорочення серця), частоту дихальних рухів і визначають характер дихання. Після цього вистригають шерсть на вусі, обробляють його сумішю спирт-ефір, чи ксилолом і беруть з вушної вени через голку чи шляхом надрізу невелику кількість крові (до 1 мл). Кров брати в невелику пробірку, оброблену гепарином.

Визначити в отриманій крові лужний резерв титраційним методом за нижченаведеною методикою (за Неводовим).

1. В два стаканчики відміряти по 10 мл 0,01 н розчину соляної кислоти. В стаканчик №1 влити 0,2 мл отриманої цільної крові.

2. Вміст першого стаканчика (дослід, зразок) титрують 0,1н розчином натрію гідроксиду (NаОН) до помутніння і випадіння хлоп'їв. Визначають скільки розчину натрію гідроксиду пішло на титрування.

3. До вмісту другого стаканчика (контрольний зразок без крові) додають 2-3 краплі 1 % спиртового розчину фенолфталеїну і так само титрують 0,1 н розчином гідроксиду до стійкого слабко-рожевого забарвлення.

4. Лужний резерв розраховують таким чином: із кількості мілілітрів 0,1н розчину натрія гідроксида, яка пішла на титрування контрольного зразка, віднімають кількість мілілітрів цього розчину, яка пішла на титрування дослідного зразка і множать на 2000. Результат вираховується у мг/ %.

Ввести кролю у вушну вену 1 % розчин молочної кислоти з розрахунку 2 мл на 1 кг маси. Протягом 5-10 хвилин провести повторне обстеження кроля за такою ж схемою, як і в перший раз.

Порівняти величину лужного резерву крові до введення молочної кислоти і після введення (нормальний показник лужного резерву у кролів 450-550 мг/ %).

Порівняти отримані дані. Зробити аналіз і висновки.

Контрольні питання:

1. Обгрунтуйте значення кислотно-лужного балансу.

2. Назвіть і охарактеризуйте буферні системи крові.

3. В яких межах в нормі коливається рН крові і яке це має значення для організму?

4. В яких випадках ацидоз є газовим, обмінним?

5. Що таке алкалоз? Коли він є газовим, коли обмінним?

6. Яка відмінність компенсованого ацидозу від некомпенсованого?

7. Укажіть які умови годівлі, експлуатації або захворювання тварин можуть сприяти виникненню ацидозу.

8. Опишіть патогенез ацидозу. Укажіть, як впливає ацидоз на ЦНС, серцево-судинну систему, дихання, активність клітинних ферментів тощо.

 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 500 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.007 сек.)