Деякі порушення провідності.
І. Блокада правої ніжки пучка Гісса (БПНПГ) є найбільш поширеним порушенням внутрішлуночкової провідності в дітей (рис. 15).
1. Відхилення електричної осі серця вправо.
2. Тривалість QRS є довша, ніж верхня межа норми для відповідного віку.
3. R′ в аVR і в правих грудних відведеннях (V1 і V2) на зразок rsR′.
4. Широкий S в І, V5 і V6.
У дітей нормою можна вважати неповну БПНПГ, яка характеризується нормальною тривалістю QRS і нормальним вольтажем R чи R′.
БПНПГ в педіатрії може бути спричинена ДМПП і виникати внаслідок відкритої вентрикулотомії правого шлуночка при операціях на серці. Рідше БПНПГ спостерігається при аномалії Ебштейна, КоА в немовлят молодших за 6 міс., АВК, при частковому аномальному дренажі легеневих вен в праве передсердя і рідко в здорових дітей.
Рис. 15. Блокада правої ніжки пучка Гісса
ІІ. Внутрішлуночкова блокада.
При внутрішлуночковому блоці спостерігається подовження комплексу QRS. Виникає при метаболічних порушеннях (гіперкаліємія), ішемії міокарда (під час чи після серцево-легеневої реанімації), вживанні деяких ліків (прокаїнамід, трициклічні антидепресанти) і при дифузних захворюваннях міокарду (системні захворювання з залученням міокарду).
ІІІ. WРW.
При синдромі WРW початкова частина комплексу QRS є розпливчата з ∆ хвилею. WРW синдром виникає внаслідок аномального провідного шляху (пучок Кента) між передсердям і шлуночком, минаючи затримку провідності в атріовентрикулярному вузлі. Для пацієнтів з синдромом WРW характерні приступи пароксизмальної надшлуночкової тахікардії (рис. 16).
Критерії WРW синдрому
1. Вкорочення РR. Нижня межа норми РR:
< 3 р. 0,08 сек
3 – 16 р. 0,1 сек
> 16 р. 0,12 сек.
2. ∆ хвиля на висхідному плечі R.
3. Поширення QRS.
Рис. 16. Синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 589 | Нарушение авторских прав
|