Навчання прийомів страхування і допомоги
Навчання прийомів страхування і допомоги є складовою частиною навчально-виховного процесу. Кожний учень повинен навчитися страхувати і допомагати товаришу під час вивчення гімнастичних вправ. Допомагаючи товаришеві, учень більш вдумливо ставиться до процесу навчання, намагається усвідомити техніку і структуру вправи, чіткіше уявити різні параметри руху (напрям, амплітуду, потрібні зусилля тощо). Крім того, помилки, допущені товаришем, до деякої міри застерігають страхуючого.
Навчання прийомів страхування здійснюється паралельно з оволодінням гімнастичними вправами.. Викладач, пояснивши і показавши вправу, відразу ж показує, як треба страхувати та допомагати під час виконання цієї вправи, і залучає до цього учнів.
Формування навичок страхування і допомоги повинно здійснюватись під суворим контролем викладача при свідомому та серйозному ставленні спортсмена до цієї справи.
Спочатку страхує викладач, а учень виконує роль дублера. В міру того, як учні оволодівають навичками страхування і допомоги, вони виконують основне страхування, а викладач їх дублює.
В окремих випадках, коли виконання вправи зовсім безпечне щодо травматичного пошкодження, можна довірити учням самостійно страхувати один одного. До речі, самостійне страхування значно підвищує відповідальність учнів і є найбільш ефективним.
Навчаючи прийомів страхування і допомоги, треба звертати увагу учнів на суворе додержання всіх вимог техніки безпеки та інших заходів проти травматичних пошкоджень, тобто вимагати високого рівня навчальної дисципліни, правильного ставлення до підготовки місць занять, додержання правил лікарського контролю і самоконтролю, санітарії й особистої гігієни, а також правильного режиму відпочинку, харчування, тощо.
Студенти педагогічних інститутів оволодівають навичками страхування і допомоги на кожному практичному занятті з гімнастики, а також на спеціально організованих для цього заняттях.
Контрольні запитання.
1. Назвіть основні вимоги до підготовки місць занять і обладнання.
2. Дайте визначення термінів: страхування; допомоги; самострахування.
РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
1.Арефьєв В.Г. Основи теорії та методики фізичного виховання: підручник. – Кам‘янець-Подільський: ПП Буйницький О.А., 2011.-368 с.
2.Арефьєв В.Г., Єдинак Г.А. Фізична культура в школі (молодому спеціалісту): Навчальний посібник для студентів навчальних закладів ІІ-IV рівнів акредитації. -3-тє вид перероб. і доп. - Кам’янець-Подільський, ПП Буйницький О.А., 2007. -248 с.
3. Арефьєв В.Г., Шегімага В.Ф., Михайлова Н.Д. Методика викладання в I-IV класах. –К.: НПУ імені М.П.Драгоманова, 2007. -96 с.
4. Брыкин А.Т., Смолевский В.М. Гимнастика – М., ФиС., 1985.- 92 – 100с.
5.Журавин М.Л., Меньшиков Н.К. Гимнастика – М., «Академия»., 2002.- 83-93с.
6.Павлов И.В., Баршай В.М. Гимнастика с методикой преподавания – М., «Просвещение»., 1985.- 50-55с.
7. Палыга В.Д., Гимнастика – М., «Просвещение»., 1982. – 47-59с.
8. Смолевский В.М., Гавердовский Ю.К. Спортивная гимнастика – К., «Олимпийская литература»., 1999. – 451-454с.
9. Шегімага В.Ф. Терещенко І.А. Гімнастична термінологія. - К:. НПУ імені М.П. Драгоманова, 2010
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 596 | Нарушение авторских прав
|