АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Класи ризику підприємств та порядок їх призначення

Прочитайте:
  1. B. Ареактивний нестресовий тест плода, СЗРП, плацентарна дисфункція, високий та вкрай високий ступінь ризику у вагітної за шкалою A. Coopland
  2. C. Жесткий порядок комплектации
  3. II. Порядок работы лечебно-контрольной комиссии (ЛКК)
  4. Акушерські інструменти, їх призначення.
  5. Анатомічна класифікація
  6. Анатомо-функциональные особенности и методика исследования костно-мышечной системы у детей. Сроки и порядок прорезывания зубов
  7. Атестація робочих місць: значення та порядок проведення.
  8. Будова, класифікація і хімічний склад кісток.
  9. В якому розмірі повинно сплачувати підприємство страхові внески до Фонду, якщо основний вид діяльності за КВЕД – 74.87.0?
  10. Визначення ВЛІ та їх класифікація за етіологічною ознакою. Причини виникнення.

Згідно закону України від 22 лютого 2001 р. „Про страхові тарифи на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві...” передбачається 67 класів професійного ризику виробництв, які встановлюють внески підприємств на даний вид страхування.

Страхові тарифи підприємств визначаються у відсотках до фактичних витрат на оплату праці. Чим вищий клас професійного ризику підприємства, тим вищі його страхові тарифи, які мають діапазон від 0,86% (для 1 класу) до 13,8% (для 67 класу професійного ризику підприємства).

Клас професійного ризику підприємства характеризується інтегральним показником і визначається за формулою:

 

де: Іге інтегральний показник професійного ризику виробництва в

певній галузі економіки (%);

ВШге відшкодування шкоди потерпілим на виробництві в минулому

календарному році (грн.);

ВОПге витрати на оплату праці в минулому календарному році (грн.).

Крім того, ст.. 47 закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві...” передбачає знижки і надбавки до встановлених страхових тарифів за класом професійного ризику підприємства.

Знижки вводяться за належний стан охорони праці та низькі рівні травматизму і професійних захворювань.

Надбавки вводяться за неналежний стан охорони праці та за високі рівні травматизму і професійних захворювань.

Класи професійного ризику підприємств, страхові тарифи та знижки і надбавки до них встановлюються Правлінням Фонду даного виду страхування за поданням страхового експерта, що обслуговує дане підприємство. При цьому, знижки і надбавки не можуть перевищувати 50% страхового тарифу встановленого для відповідної галузі економіки.

(Постанова Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2000 р. №1423 „Про затвердження Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання ”).

У разі систематичних порушень нормативних актів з охорони праці, дане підприємство у будь-який час за поданням страхового експерта і за рішенням Правління Фонду може бути віднесене до вищого класу професійного ризику. Цей захід може мати і зворотну дію, але лише з початку фінансового року.

Для підприємств створених громадськими організаціями інвалідів страхові тарифи встановлюються у розмірі 50% від страхових тарифів, визначених за класом їх професійного ризику.

Для бюджетних організацій страхові тарифи встановлюються в розмірі 0,2% від їх сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників.


Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 569 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)