ДЖЕРЕЛА УЧБОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
1. Амосова Е.Н. Клиническая кардиология. - Киев: "Здоровье", 1997 - т. 1, 704 с.
2. Аронов Д.М. Лечение и профилактика атеросклероза. - Москва: из-во "Триада- Х", 2000 - 407 с.
3. Кардиология в вопросах и ответах / под ред профессора Ю.Р. Ковалева. - СПб: "Фолиант", 2002 - с. 320 -340
4. Карпов Р.С., Дудко В.А. Атеросклероз: патогенез, клиника, функциональная диагностика, лечение - Томск: ТГУ. 1998 - 655 с.
5. Климов А.Н., Никульцева Н.Г. Обмен липидов и липопротеидов и его нарушения (Руководство для врачей) - СПб, Москва, Харьков, Минск,1999. - 505 с.
6. Кравчун П.Г., Шушляпін О.І., Салех С.Х. Нажар, Харпріт Сінгх Хіра АТЕРОСКЛЕРОЗ: навчальний посібник для студентів медичних вузів та лікарів-практиків в системі охорони здоров’я – Харків: ППВ «Нове слово» - 2005 – 284 с.
7. Малая Л.Т., Хворостинка В.Н. Терапия - Харьков: "Факт", 2001 - 1031 с.
8. Машковский М.Д. Лекарственные средства - Москва: ООО "Издательство "Новая волна", 2000 - 1 и 2 т. - 540 и 568 с.
9. Нетяженко В.З. Классификация внутренних заболеваний. Ассоциация врачей-интернистов / Часть 1-ая. Кардиология и ревматология – Киев - 2001 - 281 с.
10. Ройтберг Г.Е., Струтынский В.В. Внутренние болезни. Сердечно-сосудистая система. Атеросклероз. - Москва: "Бином" - 2003 – гл. 5 - с. 283-345.
ПЕРЕЛІК ТЕОРЕТИЧНИХ ПИТАНЬ:
1.Визначення поняття «Атеросклероз».
2. Роль гіперліпідемій, поразок судинної стінки і тромбоцитів в розвитку атеросклерозу.
3. Особливості клінічних проявів залежно від локалізації (аорта, коронарні, мезентеріальні, ниркові артерії, артерії нижніх кінцівок).
4. Значення лабораторних, рентгенологічних і інших інструментальних методах дослідження.
5. Лікувальна тактика при різних варіантах перебігу атеросклерозу.
6. Первинна і вторинна профілактика.
Основні теоретичні питання теми.
Експертами ВОЗ дано наступне визначення атеросклерозу: "Атеросклероз - це варіабільна комбінація змін в інтимі артерій (на відміну від артеріол), що складається з осередкового накопичення ліпідів, складних вуглеводів, крові і кров'яних речовин, фібринозної тканини і кальцієвих відкладень і пов'язана із змінами в медії".
Атеросклероз - захворювання, в основі якого лежить поразка аорти і її магістральних гілок за рахунок утворення атеросклерозних бляшок, що різною мірою звужують просвіт судини, що веде до гострого або хронічного зниження кровотоку в життєво важливих органах.
Атеросклероз – поширене хронічне захворювання артерій еластичного і м’язово - еластичного типу (крупного і середнього калібру), що характеризується тим, що в стінку судин інфільтруються атерогенні апопротеїн-В ліпопротеїни, а з подальшим розвитком сполучної тканини та атероматозных бляшок це призводить до органних і загальних розладів кровообігу. Атеросклероз – це хвороба, що протікає тривало, первинний субстрат викликає хворобу – холестерин (ХС ЛПНЩ, цмЛНЩ та їх агрегати), і кінцевий етап – фіброзна бляшка.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 502 | Нарушение авторских прав
|