ЗАВДАННЯ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ПОЧАТКОВОГО РІВНЯ ЗНАНЬ
1. Чоловік 45 років госпіталізований з приводу здавлюючого болю за грудиною і задишки. Болі почалися 4 години тому. Діагностований інфаркт міокарду. Об'єктивно: шкіра волога|вогка, над легенями в нижніх відділах дзвінкі дрібнопухирчаті хрипи. Артеріальний тиск - 110/70 мм.рт.ст., пульс -72/хв. На електрокардіограмі - підйом SТ до 5 мм в V 1-4 - відведеннях, депресія SТ в II, III, αVF. Який препарат найбільш ефективний для відновлення коронарного кровотоку?
А. Аспірін
В. Стрептокиназа
С. Плавікс
D. Клексан
Е. Гепарін
2. Чоловік 58 років, що знаходився протягом доби в палаті інтенсивної терапії з приводу інфаркту міокарду, раптово знепритомнів. Об'єктивно: шкіра бліда, пульс на а. саrotis відсутний, на ЕКГ - фібриляція шлуночків. Які заходи найдоцільніше провести?
А. Електроімпульсну терапію
В. Чрезстравохідну кардіостимуляцію
С. Вагусні проби
Д. В/в введення лідокаїну
Е. Внутрисерцеве введення адреналіну
3. Чоловік 42 років, госпіталізований із скаргами на інтенсивний біль за грудиною, який не знімався нітрогліцерином. Об'єктивно: температура тіла - 37,0 °С, ЧД - 16/хв., ЧСС -100/хв., АТ - 110/70 мм рт. ст. На ЕКГ: патологічний зубець Q, монофазна крива в I, II, V2-V5 відведеннях. Які дані лейкограми найбільш вірогідні?
А. Лейкопенія
В. Лейкоцитоз
С. Лімфоцитоз
Д. Моноцитоз
Е. Еозінофілія
4. Чоловік 58 років, з діагнозом "ІХС.: Гострий інфаркт міокарду" знаходиться на лікуванні в кардіологічному відділенні четвертий тиждень. Під час огляду його турбує незначний ниючий біль в області серця і задишка при ходьбі. Об'єктивно: температура - 36,6°С. Над легенями дихання везикулярне, ЧД - 18/хв. Границі серця розширені на 1 см вліво, тони ослаблені, ритм правильний, ЧСС і пульс - 88/хв., АТ -140/80 мм рт. ст. У крові: НЬ - 135 г/л, Л - 4,5х109/л, ШОЕ - 12 мм/год. На ЕКГ зберігається елевація сегменту SТ над ізолінією в провідних відведеннях. Найбільш вірогідною причиною змін на ЕКГ є:
А. Синдром Дресслера
В. Рецидів інфаркту
С. Гипертрофія міокарду
Д. Формірованіє аневризми серця
Е. Перікардіт
5. Хворий 62 років звернувся до кардіолога на четвертий день після нападу болю за грудиною, що тривав більше години. При огляді хворого-стан задовільний, АТ-120/75 мм.рт.ст., ЧСС 82/хв. ЕКГ: ритм синусовий, правильний. Ознаки повної блокади лівої ніжки пучка Гіса. Який біохімічний показник потрібно призначити для лабораторного підтвердження діагнозу «гострий інфаркт міокарду»?
А. АСАТ, АЛАТ
В. Міоглобін
С. ЛДГ
Д. Мв КФК
Е. Тропонін I
6. У хворого на четвертому тижні гострого Q-позитивного інфаркту міокарду виник інтенсивний стискуючий біль за грудиною, задуха, з'явилася негативна динаміка на ЕКГ і знову збільшилася активність АСАТ, АЛАТ, КФК-МВ. Яка причина погіршення стану хворого?
А. Варіантная стенокардія
В.Тромбоемболія легеневій артерії
С. Повторний інфаркт міокарду
D. Розвиток синдрому Дресслера
Е. Рецидив інфаркту міокарду
7. Хворий 54 років, госпіталізований в кардіореанімаційне відділення з діагнозом: Q-позитивний інфаркт міокарду. Через добу перебування в стаціонарі стан хворого значно погіршав. Скаржиться на задуху. При огляді: шкіра бліда, волога, холодна на дотик. Дихання везикулярне, з частотою - 36/хв., пульс -110/хв., ритмічний, тони серця глухі, ритм галопу, АТ - 80/40 мм рт. ст., сечовиділення -10 мл за 1 годину. Яке ускладнення інфаркту міокарду виникло у хворого в даному випадку?
А. Кардіогенний шок
В. Серцевая астма
С. Отек легенів
D. Гостра аневризма серця
Е. Синдром Дресслера
8. Хворий 48 років, госпіталізований в інфарктне відділення через 4 години після початку нападу загрудинного болю. На ЕКГ, зареєстрованій відразу в лікарні, виявлений патологічний зубець Q у відведеннях II, III, аVF без підйому сегменту SТ, що не дозволяє із упевненно говорити про можливий розвиток гострого Q-позитивного інфаркту міокарду задньої стінки лівого шлуночку. Який маркер є найбільш чутливим показником некрозу міокарду в приведені години захворювання?
А. Міоглобін
В. АСАТ
С. ЛДГ
D.МВ- КФК
Е. АЛАТ
9. Хворому 48 років, з діагнозом: ІХС., гострий Q – позитивний інфаркт міокарду переднєперегородочної| області, верхівки і бокової стінки лівого шлуночку, поступив у відділення в перших 2 години захворювання. Які з перерахованих препаратів найефективніше знижують летальність в цьому випадку?
А. Нітрогліцерін в/в
В. Актелізе в/в
С. Морфін в/в
D. Лідокаїн в/в
Е. Полярізірующая суміш
10. У хворого 6 годин тому з'явився інтенсивний пекучий біль в епігастральній області. Температура тіла - 37,2 °С. Діяльність серця ритмічна. ЧСС - 68/хв. АТ - 110/75 мм рт|. ст. Живіт м'який, незначна болючість при пальпації в епігастральній області. На ЕКГ - ритм синусовий, правильний. Вольтаж збережений. Елевація SТ в II, III, аVF на 6-7 мм, зливається з позитивним зубцем Т. Депресія SТ в I, аVL, на 1 мм. Який вірогідний діагноз?
А. Гострий заднедіафрагмальний інфаркт міокарду
В. Прогрессируюча стенокардія напруги
С. Гострий перикардит
Д. Стабільная стенокардія напруги IV ФК
Е. Гострий передній інфаркт міокарду
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 550 | Нарушение авторских прав
|