Цереброваскулярний варіант.
Цереброваскулярний варіант інфаркту міокарду діагностують в 0,8% – 1,3% хворих інфарктом міокарду. До цього варіанту відносяться випадки виникнення інфаркту міокарду з переважаючими симптомами порушення (зазвичай динамічного) мозкового кровообігу. Найчастіше йдеться про непритомность, можливі запаморочення, нудоту, блювоту (центрального генезу), а також і осередкову неврологічну симтоматику. Значно рідше, ніж ішемія мозку, виникають стійкі симптоми органічної осередкової церебральної патології. Як правило, вони з'являються в осіб похилого віку з вираженим атеросклерозом мозкових артерій і пояснюються тромбозом, що виникає одночасно з інфарктом міокарду, або спазмом мозкової артерії.
Болі в грудній клітці у таких хворих слабо вираженіу або навіть повністю відсутні.
До цереброваскулярного варіанту не відноситься короткочасна непритомність, обумовлена реакцією на сильний біль або, епізодами тахи - і брадиаритмії. Важкі аритмії можуть сприяти серйозним порушенням мозкового кровообігу, що виходять інколи на перший план в клінічній картині хвороби після купірування болів і порушень серцевого ритму.
Безсимптомний інфаркт міокарду.
Відносно невелика інтенсивність болю (а інколи серія звичайних для хворого, але частих приступів стенокардії), короткочасний пароксизм задишки, інші неважкі і нетривалі симптоми нерідко не запам'ятовуються хворим, і електрокардіографічні ознаки старого інфаркту міокарду виявляють випадково. У багатьох хворих з випадково виявленими рубцовими змінами на ЕКГ ретельне розпитування дозволяє приблизно визначити час виникнення інфаркту міокарду (приступ задишки, непритомність, «харчове отруєння», «грудний радикуліт» і ін.). Інколи (в 0,9% госпіталізованих хворих)доводиться спостерігати і дійсно безсимптомний перебіг інфаркту міокарду.У окремих випадках виникнення інфаркту міокарду виявляється лише раптовою різкою слабкістю.
Неускладненим можна називати інфаркт міокарду, що протікає без істотних порушень серцевого ритму, клінічних симптомів недостатності кровообігу і інших ускладнень.
Клінічна картина неускладненого інфаркту міокарду складається з ангінного нападу, досить мізерних фізікальних симптомів і резорбційно-некротичного синдрому.
Астматичний, аритмічний, цереброваскулярний і абдомінальний варіанти не можуть бути віднесені до неускладнених форм інфаркту міокарду.
Окрім згаданих вище симптомів інфаркту міокарду клінічна картина захворювання багато в чому визначається його ускладненнями. Найбільш часті і небезпечні порушення серцевого ритму і розлади кровообігу.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 508 | Нарушение авторских прав
|