Правильні відповіді: 1В, 2А, 3В, 4Д, 5E, 6 Е, 7А, 8Д, 9В.,10А.
ДЖЕРЕЛА УЧБОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
1. Серцево-судінні захворювання // За ред. чл.-кор. АМН Україні, проф. В.М. Коваленка та проф|. М.І. Лутая // Довідник «VADEMECUM info ДОКТОР «Кардіолог». – До. «Здоров'я Україні», 2005.– 542 с.
2. Малая л.Т., Хворостінка в.Н. Терапія: захворювання серцево-судинної системи. / Керівництво для-врачей-інтернів і студентів, 2-е видавництво, випр. і доп. -Харків: Фоліо, 2005. – З 44-67.
3. Окороков А.Н. Діагностика хвороб внутрішніх органів. Т.7. Діагностика хвороб серця і судин. - Москва: Мед. літ, 2007. - с. 355 -365.
4. Окороков А.Н. Лікування хвороб внутрішніх органів. Практ. керівництво. / Т. 3., кн. 2. - Мінськ: Вища школа, Вітебськ: Белмедкніга, 1997.-С.1-44.
5. Рекомендації Українській асоціації кардіологів по профілактиці і лікуванню ІХС.. - Київ, 2004. - 13 с.
6. Кріжановський в.О. Діагностіка та лікування інфаркту міокарда.-К.Фенікс,2000.- С.451.
7. Міжнародне керівництво по інфаркту міокарду. Під ред. Р.В.Ф. Кемпбелла. Пер. з англ. – М: 1997. – С. 34.
ПЕРЕЛІК ТЕОРЕТИЧНИХ ПИТАНЬ
1. Як визначити поняття «інфаркт міокарду».
2. Роль атеросклерозу, дестабілізації атеросклерозної бляшки і функціональних фактів у в патогенезі різних форм ІХС.
3. Сучасна класифікація інфаркту міокарду.
4. Особливості клінічної течії і діагностики гострого інфаркту міокарду.
5. Поняття «Гострий коронарний синдром».
6. Діагностичні критерії інфаркту міокарду.
7. Диференціальний діагноз різних форм ІХС.
8. Лікувальна тактика в різні періоди гострого інфаркту міокарду.
9. Показання до хірургічного лікування інфаркту міокарду.
10. Реабілітація. Первинна і вторинна|повторна| профілактика.
ОРІЄНТОВАНА ОСНОВА ДІЇ.
Інфаркт міокарду - гостре захворювання, що обумовлене розвитком ішемічного некрозу ділянки м'яза серця, виявляється в більшості випадків характерним болем, порушеннями основних функцій серця, як правило, з формуванням клінічних симптомів гострої судинної і серцевої недостатності і інших ускладнень, загрожуючих життю хворих.
Етіологія
Найчастішою причиною, що визначає розвиток інфаркту, є атеросклероз коронарних артерій, що виявляється у 95% померлих від ІМ.
У окремих випадках ІМ розвивається внаслідок спазму в коронарних артеріях, інколи - при їх емболії (наприклад, у хворих мітральним або аортальним стенозом, бактеріальним ендокардитом).
Природжені аномалії вінцевих артерій, наприклад аномальне отходження лівої передньої низхідної коронарної артерії від легеневого стовбура, можуть викликати гостру ішемію міокарду і навіть інфаркт у дітей, проте вони рідко служать причиною ішемії міокарду у дорослих.
Патогенез.
Інфаркт міокарду визначають як загибель кардіоміоцитів внаслідок тривалої ішемії. Більш ніж в 90% випадків гострого ІМ коронарна артерія, що живить уражену область і початково звужена атеросклерозною бляшкою, перекривається гостро розвинутим тромбом, формування якого часто пов'язане з розривом цієї бляшки. При цьому колагенові волокна оголюються, відбувається активація тромбоцитів, запускається каскад реакцій згортання, що приводить до гострої оклюзії коронарної артерії.
Порушення балансу між потребою міокарду в кисні і його доставкою приводить спочатку до ішемії міокарду, а надалі, якщо відновлення перфузії не відбувається, – до його ішемічного некрозу.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 483 | Нарушение авторских прав
|