Користування кувезом
Проблема. Недоношені та діти з патологією новонароджених потребують ретельного, особливого догляду та обережного маніпулювання, що і досягається перебуванням їх в кувезах.
Показання. Недоношеність II—III ступенів, хвороби новонароджених.
Протипоказання. Відсутні.
Виконавець. Медична сестра пологового будинку та медична сестра відділення патології новонароджених.
Місце проведення. Пологовий будинок, дитячий стаціонар.
Оснащення робочого місця. Кувез, лампа ультрафіолетового опромінювання, 0,2 % розчин дезактину для знезараження кувезу, стерильні ганчірки для протирання кувезу.
І. Попередній етап.
Підготовка медсестри. Медичному працівникові одягнути халат, шапочку, маску. Гігієнічна обробка рук.
Підготовка предметів догляду. Перед використанням кувез продезінфікувати. Дезінфекцію слід здійснювати поза межами дитячої палати згідно з інструкцією виробника, в спеціальному і добре провітрюваному приміщенні. Після дезінфекції заповнити водяний бачок зволожувача, поставити марлеві фільтри, вмикнути в електромережу. Зберігати в кувезі постійну температуру 31—35 °С, вологість 60—80 %, концентрацію кисню ЗО—40 %.
Підготовка дитини. Роздягнути дитину, залишивши під- гузник.
II. Основний етап.
1. Відкрити верхню кришку кувезу та помістити дитину.
2. Надавати допомогу за показаннями.
3. При догляді за дитиною в кувезі, користуватися боковими отворами.
III. Завершальний етап.
1. Продезінфікувати кувез за інструкцією виробника.
2. Перед дезінфекцією кувезу його треба вимкнути з мережі. Спорожнити водяний бак зволожувача кувезу, змінити марлеві фільтри отворів кабіни, через які в кувез засмоктується повітря.
3. Ганчірку змочити в дезінфекційному розчині (3 % розчин переоксиду водню з 0,5 % розчином мийної речовини), віджати і двічі протерти з інтервалом 15 хв внутрішні поверхні кабіни кувезу, поличку, матрац, а потім ручки кувезу.
4. Після цього кришку кувезу закрити, експозиція дії дезінфекційних засобів 60 хв.
5. Через 1 год кувез відкрити і двічі протерти його стерильною ганчіркою, добре змоченою у стерильній дистильованій воді. Всі поверхні добре витерти.
6. Увімкнути лампу ультрафіолетового опромінювання. Розташувати її таким чином, щоб відстань до кувезу була 0,5 м і промені світла були направлені в кабіну відкритого кувезу. Кувез провітрюється. Опромінювання триває 30 хв.
7. Потім кришку кувезу закрити, увімкнути його в мережу
і витримувати 5 год.
8. У зволожувальну систему кувезу двічі залити дистильовану воду — 3—3,5 л. На всі отвори кабіни покласти марлеві фільтри.
Примітка. Висока температура і вологість в кувезі сприяють швидкому розмноженню бактерій. Тому дезінфікуються кувези колені 2 дні, а дитину перекладають в другий кувез, який вже вимитий і провітрений. На кожний кувез зробити паспорт, де записати про дезінфекцію.
Увага! При перебуванні дитини в кувезі дотримуватись обережного маніпулювання та ретельного догляду за нею.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 1605 | Нарушение авторских прав
|