Оброблення шкіри та слизових оболонок новонародженого
Проблема пацієнта. Новонароджена дитина потребує щоденного догляду за шкірою та слизовими оболонками. Оскільки шкіра є захисним органом новонародженого і кожне порушення її цілості може створити умови для проникнення інфекції. Обробка шкіри та слизових оболонок проводиться з метою підтримання в чистоті шкіри, що забезпечує захист від мікроорганізмів.
Показання. Щоденний ранковий туалет у дітей групи ризику.
Протипоказання. Відсутні.
Виконавець. Медсестра дитячого відділення пологового будинку або матір дитини, яку навчає медсестра.
Місце проведення. Палата спільного перебування матері та новонародженого, палата новонародженого.
Оснащення робочого місця. Сповивальний столик, лампа “Променеве тепло”, дезрозчини для обробки предметів догляду, стерильний столик, на якому є ватні кульки в окремих пакетах (20—25 шт.), пінцети (2—3 шт.), стерильна олія, олійка промислового виробництва, розчин фурациліну 1: 5000- 200 мл, переварена вода 37 °С — 200 мл, лоток для забруднених кульок, лоток для забруднених пінцетів.
І. Попередній етап.
Підготовка медсестри. Медичному працівникові одягнути халат, шапочку, маску. Руки обробити за схемою:
— під помірним тиском теплої води енергійно намилити руки милом і терти одна одну не менше 15 с, після чого сполоснути. Потрібно намагатися помити всі поверхні долонь і пальців;
— висушити руки паперовим рушником, яким закрити кран;
— нанести на руки антисептик 5 мл і втирати до висихання (витирати руки не слід);
— надягнути гумові рукавички.
Підготовка предметів догляду. Розчином дезінфектанту обробити сповивальний столик(0,2 % розчиндезактину), застелити чистою пелюшкою. Увікнути лампу “Променеве тепло”.
Підготовка дитини. У ліжечку, не торкаючись внутрішньої пелюшки, розгорнути зовнішню. Чистими руками перенести дитину на сповивальний столик.
II. Основний етан
1. Обробити очі окремими ватними кульками, змоченими розчином фурациліну 1:5000, від латерального (зовнішнього) кута ока до медіального (внутрішнього).
2. Очистити ніздрі окремими ватними джгутиками, змоченими стерильною вазеліновою олією.
3. Вмити дитину ватною кулькою, змоченою розчином фурациліну 1:5000 або перевареною водою.
4. У разі потреби послідовно обробити шкіру за вухами, складки шкіри верхніх та нижніх кінцівок, пахвинної ділянки, змінюючи ватні кульки, змочені стерильною олією.
5. Одягнути дитину.
III. Завершальний етап.
1. Поверхню сповивального столика обробити дезінфектантом (0,2 % розчин дезактину).
2. Зняти рукавички внутрішньою поверхнею назовні і замочити їх в розчині дезінфектанту (0,2 % розчин дезактину) на 1 год.
3. Помити руки з милом під проточною водою 15 с, сполоснути їх і висушити.
4. Обробити руки спиртовим антисептиком, втираючи його до висихання.
Примітка. Догляд за шкірою і підмивання новонародженого під теплою проточною водою здійснює протягом першої доби медсестра, вона ж навчає матір, яка далі робить це самостійно.
При підготовці до обробки шкіри і слизових мати використовує звичайне миття рук з милом, не використовуючи гумові рукавички. Увага! Не доцільно, без медичних показань, використовувати для догляду за шкірою присипки, мазі тощо.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 2119 | Нарушение авторских прав
|