АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

На 200 р. по

 

 

 

 

 

Види заходів Загальна кіль­кість тварин, які підлягають обробці В тому числі по кварталах Вартість обробки однієї тва­рини Загаль­на вар­тість обробки
І І II І ПІ І IV
А. Діагностичні дослідження
Дослідження на сап коней              
Дослідження на туберкульоз: ВРХ свиней птиці              
Дослідження на бруцельоз: ВРХ овець кіз свиней              
Дослідження на парувальну хворобу коней              
Б. Профілактична імунізація
Вакцинація проти сибірки: коней ВРХ овець кіз ін. тварин              
емфізематозного карбункула ВРХ              
бешихи свиней              
чуми свиней              
брадзоту овець              
псевдочуми птиці              
В. Лікувально-профілактичні обробки
Купання овець проти корости              
Обробка проти піроплазмідозів: коней ВРХ овець              

 




Продовження таблиці 8

Дегельмінтизація проти фасціольозу: ВРХ овець              
Дегельмінтизація проти діктіокаульо-зу: ВРХ овець              
(підпис)

Начальник районної державної лікарні ветеринарної медицини

"____ "______________ 200 _ р.

Приведений план є основною формою планування протиепізоотич-них заходів у районі. Його показники слугують підставою для розрахунку матеріального забезпечення і фінансування.

Нерідко виникає необхідність деталізації або розшифровування по­казників основного плану й упорядкування доповнень до нього, напри­клад, при плануванні оздоровчих заходів у господарствах, неблагополу-чних по хронічних інфекційних хворобах (туберкульоз, бруцельоз і ін.). У таких випадках начальник районної державної лікарні ветеринарної медицини може скласти більш докладні таблиці, у яких будуть відбиті: загальна кількість тварин (по видах), які підлягають дослідженню; най­менування і кількість неблагополучних пунктів, які підлягають оздоров­ленню в поточному році; найменування і кількість тваринницьких примі­щень (по видах тварин), що потребують санітарного ремонту, дезінфекції; план помісячних діагностичних досліджень тварин (окремо на туберку­льоз, бруцельоз) тощо.

Планування ліквідації інфекційних і інвазійних хвороб

У ветеринарній практиці прийнято складати перспективні плани оздоровлення господарств, неблагополучних по туберкульозу і бруце­льозу тварин; ліквідації захворювань ценурозом овець і кіз, цистицерко-юм великої рогатої худоби; оздоровлення господарств від камлімобак-теріозу, фасціольозу, діктіокаульозу, монієзіозу, ехінококозу й аскарозу; оздоровлення племінних господарств від лейкозу; оздоровлення пасік від акарапідозу, браульозу, американської та європейської гнилі, вароа-тозу, сальмонельозу та нозематозу.

Приступаючи до розробки плану оздоровлення господарства, не-благополучного по інфекційній хворобі тварин, ветеринарний спеціаліст


(або комісія ветеринарних спеціалістів) старанно вивчає розміщення поголів'я тварин, умови їхнього утримання, перегрупування, передбачені технологією виробництва; умови і якість годівлі; ветеринарно-санітарний стан приміщень і територій навколо них; епізоотичну обстановку (ступінь поширення хвороби, кількість хворих, підозрюваних у зараженні тварин), визначає коло спеціалістів і інших робітників, що залучаються до вико­нання плану; враховує можливість використання біологічних препаратів і інших профілактичних засобів, зважує господарські й економічні умови. Потім передбачається загальна схема проведення оздоровчих заходів, їхні основні напрямки й етапи.

У плані передбачають організаційно-господарські, ветеринарно-санітарні і спеціальні заходи з вказівкою термінів виконання і відповіда­льних осіб.

Перспективний план попередньо розглядається в господарствах і затверджується постановою органів місцевої влади. Затверджений план підлягає обов'язковому виконанню.

Нижче наводиться зразок форми перспективного плану оздоров­лення господарства, неблагополучного з бруцельозу.


Дата добавления: 2015-10-20 | Просмотры: 452 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.004 сек.)