АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Принципи та види госпрозрахункових відносин у ветеринарній медицині

Прочитайте:
  1. Американські принципи лікування хронічного панкреатиту
  2. Біоритмологічні принципи раціональної організації навчальної діяльності дітей і підлітків
  3. Відносин між організмом матері і плода, в комплекс зберігаючої терапії доцільно включити імунокорегуючі
  4. Гігієна розумової та операторської праці. Провідні принципи, методи та засоби наукової організації праці. Санітарно-просвітня робота
  5. Гігієнічні принципи використання харчових добавок.
  6. Гігієнічні принципи лікарняного будівництва. Гігієнічні вимоги до земельної ділянки і будівлі лікарні
  7. Гігієнічні принципи раціонального харчування. Показники адекватності і збалансованості харчування.
  8. Діагностика отруєнь і принципи надання невідкладної допомоги
  9. Загальні принципи
  10. Загальні принципи догляду за хворими

Госпрозрахунок - економічний метод господарювання заснований на використанні закону вартості, співвідношення видатків і доходів і до­сягнення високих кінцевих результатів.

Госпрозрахункова діяльність ветеринарних закладів організується за такими основними принципами: самостійність, самоокупність, само­фінансування, відповідальність і матеріальна зацікавленість.

Самостійність передбачає вільний вибір предмету діяльності, само­стійне вирішення всіх господарсько-фінансових питань і управління. Госпрозрахункові ветеринарні установи керуються законами України і документами, які регламентують ветеринарну діяльність.

Установи самостійно визначають структуру управління, визначають штати, вибирають або призначають керівника, визначають його повно­важення. Робота організується у відповідності із статутом або положен­ням про відкриття даного закладу.

Самоокупність передбачає, як мінімум, просте відтворення з прибу­тком в розмірі 5-10%.

Самофінансування передбачає вирішення всіх виробничо-фінан­сових проблем за рахунок власних коштів.

Госпрозрахункові підприємства несуть повну майнову відповідаль­ність в випадках несвоєчасного проведення ветеринарних робіт.

Матеріальна зацікавленість працівників в кінцевому результаті пра­ці обумовлена залежністю їхньої зарплати від розміру прибутку.

В системі госпрозрахунку розрізняють загальногосподарський, вну­трішньогосподарський, повний, неповний і комерційний.

Загальногосподарський госпрозрахунок використовується при пе­реводі на умови госпрозрахунку ветеринарної служби сільського району або міста, коли на базі вже існуючих державних ветеринарних закладів і виробничих ветеринарних служб господарств створюється єдине вете­ринарне об'єднання з правами юридичної особи.

Внутрішньогосподарський передбачає госпрозрахункові взаємовід­носини окремих підрозділів (ветеринарних лікарень, дільниць, лабора­торій ветсанекспертизи, тощо) в межах єдиного об'єднання.

Повний госпрозрахунок - коли в своїй виробничій діяльності підпри­ємство використовує тільки госпрозрахункові (зароблені) кошти. До та­ких підприємств можна віднести виробничі ветеринарні лабораторії, які виготовляють лікувальні препарати.


Неповний госпрозрахунок використовують ветеринарні установи, які діють з використанням і бюджетних, і госпрозрахункових коштів. В таких закладах бюджетні кошти використовують на проведення державних заходів, капітальний ремонт приміщення, преміювання тощо. Госпроз­рахункові кошти використовуються на закупівлю медикаментів, лікуван­ня, оплату праці і матеріальне обслуговування працюючих.

Комерційний госпрозрахунок впроваджується в закладах, які за­ймаються постачанням ветеринарної служби необхідними ветеринар­ними засобами, а також в закладах, які реалізують свою продукцію.


Дата добавления: 2015-10-20 | Просмотры: 427 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)