Для уточнення діагнозу проведіть клін. обстеж. хв. тв., звертаючи увагу на патогном. симптоми.
ВРХ 960 голів. Захвор – 25 гол. Застосування препаратів віт А та біохім досл крові, кормів не провод. Забезпеченість кормами: силос кукурудз. ц. (10мг/кг каротину); сінаж різнотравний (15мг/кг куротину); сіно лугове (20 мг/кг карот).
1.Розробіть план заходів з профілактики А-гіповітамінозу і лікування хворих тварин в умовах вашого господ.
Лікування
1. У раціони включають траву або трав’яне борошно, добре сіно, сінаж або силос, моркву, гідропонну зелень.
2. Організовують активний моціон тварин.
3. При нестачі вітамінних кормів у господарстві хворим тваринам вводять олійні компоненти вітаміну А, які містять в 1 г від 100 до 300 тис. МО вітаміну. Показаний також вітамінізований риб’ячий жир, а 1 г якого міститься 400 – 500 МО вітаміну А. Концентрат вітаміну А вводять підшкірно або внутрішньом’язово в дозах: коровам 100 – 200 тис. МО і молодняку великої рогатої худоби 50 – 100 протягом кількох днів. Можна вводити їх один раз на два-три дні.Риб’ячий жир вводять всередину (краще в суміші з комбікормом) по 200 мл коровам (один-два рази на день).
4. Застосовують також водорозчинний препарат — рідкий аквіталхіноїн, який містить в 100 мл 2 млн МО вітаміну А. Препарат вводять всередину. Призначають також тривіт — стабілізований олійний розчини вітамінів А, D3 і Е, в 1 мл яких міститься відповідно 15 і 30 тис. МО вітаміну А, 20 і 40 тис. МО вітаміну D3 та 10 і 20 мг вітамі ну Е. тривіт — внутрішньом’язово (по 2 – 5 мл великій рогатій худобі).
вітамінний препарат тетравіт,до складу якого, крім вітамінів А, D3, Е, входить ще й вітамін F, який являє собою ненасичені жирні кислоти — лінолеву, ліноленову, арахідонову. Його вводять внутрішньом’язово в таких самих дозах, як і тривіт. Водорозчинний препарат аєвіт містить у 1 мл 100 тис. МО вітаміну А і 100 мг вітаміну Е. Його вводять внутрішньом’язово по 3 – 5 мл телятам
5. При ускладненнях А-гіповітамінозу застосовують відповідне симптоматичне лікування.
Профілактика.
1. Організовують повноцінну годівлю тварин з урахуванням потреби їх у каротині. При цьому слід мати на увазі, що потреба в каротині вагітних тварин, молодняку, високопродуктивних тварин і тварин, які виконують важку фізичну роботу, збільшується в 1,5 раза.
2. При використанні кукурудзяного силосу як основного корму і джерела каротину норму каротину коровам слід збільшити на 15 – 20 % у зв’язку з тим, що перетворення каротиноїдів цього силосу у вітамін А значно
знижене.
3. Створити добрі гігієнічні умови утримання тварин, забезпечити їх систематичним активним моціоном і проводити своєчасне лікування їх при захворюваннях травної й ендокринної систем та печінки.
Для уточнення діагнозу проведіть клін. обстеж. хв. тв., звертаючи увагу на патогном. симптоми.
3. Призначити курс лікування хворих тварин одним з препаратів, що містить вітамін А або каротин.
№2
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 468 | Нарушение авторских прав
|