Проведіть консервативне лікування корови, хворої на травматичний ретикуліт.
Хірургічне лікування не у всіх випадках може бути ефективно. Крім того, воно не завжди можливо. Дуже складно визначити, де знаходиться чужорідне тіло. Воно може бути за стінкою сітки, в мвищевих ходах, і витягти його в цьому випадку досить важко або неможливо. Для видалення сторонніх тіл з сітки запропонований магнітний зонд, який вводять через ротову порожнину в преджшлунки. Однак застосування його буде ефективним лише в тому випадку, коли стороннє тіло здатне притягатися магнітом і воно ще не вийшло за стінку сітки. Отже, для успіху лікування дуже важлива рання діагностика захворювання.
№5
Всього телят 400 гол. Захв 80 гол. Середньодобовий приріст здорових – 0,35кг; хвор – 0,01кг. Середня тривалість хвороби 7 дн. Загинуло 25 гол. Середня маса вимушено забитих тв.. 28кг.
1. Розробіть комплексний план заходів з профілактики гострих розладів травлення у новонароджених телят і лікування телят.
Основою загальної профілактики шлунково-кишкових захворювань новонароджених є біологічно повноцінне годування маточного поголів'я, сучасний запуск, надання активного моціону, підтримка хорошого санітарного порядку та мікроклімату в пологових відділеннях і профілакторіях, отримання протягом години новонародженими молозива або підсисний спосіб вирощування молодняка.
Велику роль у профілактиці захворювань новонароджених мають час адаптації вагітних тварин до нових умов, своєчасний і правильний запуск корів, підготовка і проведення пологів. Їх краще проводити в боксах пологових відділень. Новонароджених телят, якщо неможливо дотримуватися 4-5-кратний режим годування, залишають на 24-72 год, а в племінних господарствах і довше разом з коровою. При вирощуванні в індивідуальних клітках теляти необхідно обсушити і протягом першої години з сосковой поїлки дати молозиво. Незалежно від способу вирощування телят в перші 5-7 днів життя випоюють молозиво від матерів, надалі переходять на 3-кратне годування збірним молоком. Категорично забороняється згодовувати молоко від хворих маститами корів.
За відсутності хорошого профілакторію для розриву біологічного ланцюга розповсюдження умовно-патогенної мікрофлори телят вирощують в індивідуальних будиночках на відкритому повітрі. При цьому їх необхідно забезпечити рясним годуванням і достатньою кількістю сухої підстилки.
Для уточнення діагнозу проведіть клін. обстеж. хв. тв. Відберіть пат матеріал для ла досл і складіть супровідну записку.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 595 | Нарушение авторских прав
|