Належить до инь.
Є відцентровим.
Зовнішній хід: починається на грудній клітці в четвертому межреберье, підіймається вгору, йде по передній серединній лінії плеча, передпліччя, зап'ястка, долоні закінчується на латеральній поверхні нігтьової фаланги третього пальця кисті.
¶ Свідчення до застосування: болі в області серця, неврогенна тахікардія, захворювання серця, психічні захворювання і розлади, тривожні стани.
Внутрішній хід: починається з перикарду, йде до поверхні грудної клітки, віддаючи гілку до трьох полостям тіла.
¶ Свідчення до застосування: болі в грудній клітці з іррадіацією в спину, болі по ходу меридіана, міжреберна невралгія.
Кількість крапок – 9.
Десятый меридиан – меридиан трёх полостей (TR).
X. меридіан потрійного обігрівача (TR).
Час максимальної активності 21 – 23ч.
Належить до ян.
Є доцентровим.
Зовнішній хід: починається з ульнарной поверхні нігтьової фаланги 4 – го пальця кисті, йде по задній серединній поверхні кисті, передпліччя і плеча, переходить на трапецієвидний м'яз, шию, огинає ззаду і зверху вушну раковину, закінчуючись на зовнішньому крае брові.
¶ Свідчення до застосування: болі в області шиї, потилиці, плечового пояса, артрити суглобів руки запальні процеси в області сосцевидного відростка, очні хвороби.
Внутрішній хід починається в надключичній ямці, йде вниз усередині грудної порожнини, проходить діафрагму, йде через середню і нижню порожнині.
¶ Свідчення до застосування: порушення терморегуляції, головний біль, біль в заднелатеральной поверхні плеча.
Кількість крапок – 23.
Пятый меридиан - меридиан сердца (С).
V. Меридіан серця (С).
Час максимальної активності 11 – 13ч.
Належить до инь.
Є відцентровим.
Зовнішній хід: починається в пахвовій западині, йде по передневнутренней лінії плеча, передпліччя і кисті, закінчується на нігтьовій фаланзі мізинця з латеральної сторони.
¶ Свідчення до застосування: болі в області серця, порушення серцевого ритму, недостатність мозкового кровообігу, наслідки перенесеного інсульту, головний біль.
Внутрішній хід йде від серця до трахеї, горла, гортані, доходить до очного яблука, і йде в головний мозок, друге відгалуження з'єднується з тонкою кишкою.
¶ Свідчення до застосування: болі в області серця, аритмії, органічні захворювання серця, стан турботи, зниження пам'яті.
Кількість крапок – 9.
Шестой меридиан – меридиан тонкого кишечника (IG).
VI. Меридіан тонкого кишечнику (IG).
Час максимальної активності 13 – 15ч.
Належить до ян.
Є доцентровим.
Зовнішній хід: починається з ульнарной поверхні нігтьової фаланги 5 – го пальця кисті, йде по задній зовнішній поверхні кисті, передпліччя і плеча, до акромиальному відростка лопатки, остюка лопатки, до надключичної ямки, де починається внутрішній хід меридіана, потім продовжується на шию, нижню щелепу, доходить до зовнішнього кута очі і закінчується перед козелком вушної раковини.
¶ Свідчення до застосування: болі по ходу меридіана, а також в потилиці і голові, набрякнув і болі в області шиї і особи.
Дата добавления: 2015-11-26 | Просмотры: 409 | Нарушение авторских прав
|