Схема опису парних меридіанів.
Назва.
Позначення (буквене, цифрове).
Час максимальної активності.
Приналежність до инь або ян.
Опис зовнішнього і внутрішнього ходу, а також використовування їх в клінічній практиці.
Є відцентровим або доцентровим.
Кількість крапок.
Опис парних меридіанів.
Ручные меридианы.
Первый меридиан – меридиан лёгких (P).
І. Меридіан легенів (P).
Час максимальної активності 3 – 5ч.
Належить до инь.
Є відцентровим.
Зовнішній хід: починається на грудній клітці в першому межреберье, підіймається до ключиці, йде по передненаружной поверхні плеча, передпліччя, зап'ястка, по передненаружной поверхні тенара і закінчується на латеральній поверхні нігтьової фаланги першого пальця кисті.
¶ Свідчення до застосування: біль в надключичній області, плечовому суглобі, переднелатеральной поверхні плеча, шкірні хвороби.
Внутрішній хід починається у верхній третині черевної порожнини далі йде вгору до шлунку, потім через діафрагму, легені, гортань, потім спускається до плечового суглоба. Меридіан по внутрішньому ходу має відгалуження до легенів і товстого кишечнику.
¶ Свідчення до застосування: кашель, задишка, задушення, інші симптоми захворювання легких і верхніх дихальних шляхів, захворювання сердечнососудистой системи з явищами застою, мерзлякуватість, лихоманка
Кількість крапок – 11.
Второй меридиан - меридиан толстого кишечника (GI).
II. Меридіан товстої кишки (GI).
Час максимальної активності 5 – 7ч.
Належить до ян.
Є доцентровим.
Зовнішній хід: починається на радіальній поверхні нігтьової фаланги 2 – го пальця кисті, йде по радіальній поверхні 2- го пальця, між І-ІI п'ястковими кістками і між сухожиллями м'язів короткого і довгого розгиначів І – го пальця, далі по тильно-латеральній поверхні передпліччя і плеча, переходить на спину, трапецієвидний м'яз, надключичну ямку, потім йде на шию, щоку, перетинаючи нижню щелепу, огинає губи зверху, закінчуючись на носогубной складці протилежної сторони.
¶ Свідчення до застосування: зубний біль, патологія плечового суглоба (артрити, артроз, контрактуры), заднелатеральной поверхні плеча, стоматит, катаральна нежить, кровотеча з носа, инфильтраты в області особи і шиї, напруга м'язів шийно-потиличної області.
Внутрішній хід починається в надключичній ямці, йде до легенів, діафрагми, товстої кишки.
¶ Свідчення до застосування: желтушность склер, сухість в роті, набухання слизистої оболонки і біль в горлі.
Кількість крапок – 20.
Девятый меридиан – меридиан перикарда (MC).
IX. меридіан перикарду (МС).
Час максимальної активності 19 – 21ч.
Дата добавления: 2015-11-26 | Просмотры: 404 | Нарушение авторских прав
|