АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Лікування нелімфобластної (мієлоїдної) лейкемії.
Для індукції ремісії використовують такі схеми поліхіміотерапії, як «7+3», «5+2», TAD-9, НАМ тощо, складовими частинами яких є цитозар, рубоміцин (карміноміцин), даунорубіцин, тіогуанін, амсакрин, мітоксантрон, високі дози циклофосфаміду та цитозару.
Для досягнення повної ремісії необхідно провести від 2 до 4 — 5 курсів поліхіміотерапії. Консолідацію ремісії проводять, як правило, за тими самими схемами. Кількість консолідуючих курсів 2 — 3. Кількість днів між курсами індукції та консолідації ремісії визначається часом відновлення гранулоцитів, тромбоцитів (до 1 • 109/л гранулоцитів і 100 • 109/л тромбоцитів).
Підтримувальну терапію призначають через 7 — 10 днів після закінчення курсу консолідації. Лікування під час ремісії проводять щомісячно, призначаючи поліхіміотерапію курсами.
Схеми поліхіміотерапії з високими дозами цитозару: по 3 г/м2 кожні 12 год, протягом 4 — 6 діб у вигляді монотерапії або в поєднанні з L-acпарагіназою в дозі 6000 ОД/м2, антрациклінами чи амсакрином при резистентних формах та рецидивах захворювання.
При резистентних формах можна застосовувати також мітоксантрон (препарат антрахінонового ряду) у дозі 10—12 мг/м2 на добу протягом 5 діб у поєднанні з цитозаром. Етопозид, теніпозид, особливо в комбінації з цитарабіном, рубоміцином, ломустином, амсакрином та високими дозами метотрексату, ефективні при рецидивних та рефрактерних формах гострої мієлобластної лейкемії.
На жаль, усі описані програми для лікування гострої мієлобластної лейкемії, особливо застосування високих доз цитостатиків, спричинюють багато ускладнень, а ремісії, індуковані ними, нетривалі більше ніж рік лише в 10 % хворих). Альтернативним та перспективним варіантом вважають алогенну або аутологічну трансплантацію кісткового мозку та периферійних стовбурових клітин. Для успішного лікування гострої лейкемії, особливо гострої мієлобластної лейкемії, велике значення має симптоматична терапія або така, що спрямована на профілактику, лікування інфекційних ускладнень, інтоксикаційного та геморагічного синдромів.
Для профілактики інфекційних ускладнень, а також при агранулоцитозі після інтенсивного лікування проводять антибактеріальну терапію в асептичних умовах (у боксі на одне місце) за допомогою антибіотиків широкого спектра дії. У разі загрози розвитку інвазивного мікозу, особливо спричиненого грибами роду Candida, необхідно призначити міконазол. За наявності системної грибкової інфекції показане лікування амфотерицином В. Проводять профілактику та лікування вірусних інфекцій. При Herpes simplex, Herpes Zoster показаний ацикловір або його аналоги. При цитомегаловірусних інфекціях (пневмонія, гепатит) показані ганцикловір, цимевен або фоскарнет у комбінації з гіперімунним глобуліном (анти-ЦМВ) або зовіракс. Для профілактики гострого синдрому клітинного лізису призначають алопуринол у дозі 10 мг/кг на добу протягом 3 — 8 діб, проводять гідратацію із розрахунку 3000 — 5000 мл/м2 протягом 24 год (5 % розчин глюкози з ізотонічним розчином натрію хлориду).
З метою олужнення сечі застосовують натрію гідрокарбонат під контролем рН сечі. Ідеальним рН сечі є 7,0.
Заміщення дефіциту еритроцитів проводять у тому разі, якщо рівень гемоглобіну менший ніж 70 г/л, але не при гіперлейкоцитозі; заміщення дефіциту тромбоцитів проводять, якщо їх рівень становить менше ніж 70 • 109/л.
Дата добавления: 2015-11-26 | Просмотры: 382 | Нарушение авторских прав
|