АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Охарактеризуйте м’язи голови.
В області голови знаходяться цілі групи мімічних м’язів, чутливі і рухові нерви, судини. У лицьовій частині є області: очноямкова, підокова, носова відповідно кісткової і хрящової частин носа; ротова відповідно м’язі, навколишнього ротову щілину, – на підборідді: щічна – на щоці; вилична, околоушно-жувальна– на жувальній м’язі і привушної залозі; зачелюстна відповідно заніжнечелюстной ямці.
На мозковому черепі виділяють області: лобову – відповідно лусці лобової кістки; надочноямкова – в області надбрівної дуги; скроневу– у лусці скроневої кістки; тім’яну – в тім’яної кістки; потиличну – у лусці потиличної кістки.Підрозділ м’язів голови-Залежно від розвитку, іннервації і положення виділяють дві групи м’язів: 1) мімічні м’язи, що виникають з мезенхіми другого зябрової дуги, іннервуються 4 черепно-мозковим нервом; 2) жувальні м’язи, похідні першого зябрової дуги, іннервуються V черепно-мозковим нервом.Мімічні м’язи-Всі мімічні м’язи мають такі особливості: вони позбавлені фасцій, вплітаються в шкіру, при своєму скороченні змінюють положення і глибину шкірних складок. М’язи знаходяться під контролем нервової системи і, скорочуючись, створюють певний вираз обличчя, що відбиває психічний стан людини. Мімічні м’язи сконцентровані близько ротового, носових, очноямкових і вушних отворів і анатомічно незалежні один від одного, але в формуванні міміки можливі функціональні поєднання багатьох м’язів, що змінюють положення шкірних складок і величину зазначених вище отворів особи.М’язи, що оточують ротову щілину-Кругова м’яз рота (m. orbicularis oris) представляє широку кругову стрічку, що починається від краю червоної облямівки губ і вгорі досягає перегородки носа, а внизу – підборіддя-губної борозни. Ця м’яз зверху, збоку і знизу радіально пронизується численними м’язами, які, скорочуючись, всі разом розтягують ротову щілину. При виборчому скороченні окремих пучків змінюються форма і положення губ або кута ротової щілини, що відбувається при артикуляції, прийомі їжі і жуванні. Велика і мала виличні м’язи починаються від лицьової поверхні виличної кістки, йдуть вниз і медіально. М’яз вплітається в середину носогубной складки верхньої губи та верхньої частини кута ротової щілини. М’яз, що піднімає кут рота, є найглибшою м’язом. Починається в області Кликова ямки верхньої щелепи. Прикріплюється до верхньої частини кута рота. М’яз сміху поперечна м'язова пластинка, пучки якої починаються від жувальної фасції і закінчуються у шкірі біля кута рота. М’яз, що опускає нижню губу, є глибокою м’язом. Починається від основи нижньої щелепи і вплітається в нижню губу.М’яз, що опускає кут рота, починається від основи нижньої щелепи і у вигляді трикутної платівки прикріплюється до кута рота.Підборідний м’яз починається від альвеолярного відростка в області нижніх різців і вплітається в шкіру підборіддя.Щічний м’яз обмежує переддень рота. М’яз покрита фасцією, що представляє продовження поверхневої фасції шиї. На рівні 2-го великого корінного зуба верхньої щелепи м’яз пропадає в протоку слинної привушної залози. Зовні між щічної м’язом, шкірою, кутом рота і вінцевих відростком нижньої щелепи є жирове тіло щоки, добре розвинуте у дітей.М’язи зовнішнього вуха-розрізняють передню, верхню і задню м’язи вуха. Почавшись від фасції, вони прикріплюються до вушної раковини. М'яз — підіймач верхньої губи і крила носа.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 549 | Нарушение авторских прав
|