АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Охарактеризуйте відмінності в будові хребців
Шийні - за винятком першого і другого характеризуються невеликими низькими тілами. Верхня поверхню тіла злегка ввігнута справа наліво, а нижня - спереду назад. Хребетний отвір велике, трикутної форми. Характерною особливістю є отвір в поперечному відростку, він складається з 2 перекладин, передня є рудиментом ребра. Верхівки остистих відростків роздвоєні.
Перший місцевий хребець - атлант, не має тіла і остистого відростка. Це кільця, що утворилися з передніх і задніх дуг, соед. більш розвиненими латеральними масами. Другий - аксис - має спрямований вгору зуб-тіло першого, навколо якого обертається атлант з черепом.
Грудні - верхні і нижні поверхні - плоскі. Характерна особливість - на бічних поверхнях тіла є суглобові поверхні для ребер. Суглобові відростки стоять фронтально, поперечні - латерально і назад. Вони добре розвинені, остисті спрямовані кінцями вниз.
Поперекові - відрізняються масивністю, ширина переважає над висотою. Поперечні відростки стиснуті спереду назад, подовжені, йдуть трохи позаду, більша частина - рудимент ребра. Остистийвідросток широкий і короткий, спрямований назад.
Крижові - п'ять хребців, зрощених в одну кістку. Має форму клина, у чоловіків довше і вже, більш зігнутий. Розрізняють: підстава, верхівку, звернену до низу і вперед, передню - увігнуту і задню - опуклу, шорстку поверхні.
Куприк - складається з 4-5, рідше 3-6 рудіментние хребців. Має форму зігнутої піраміди, верхівка - внизу, утворюють її хребці мають тільки тіла.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 492 | Нарушение авторских прав
|