Стерилізація перев’язувального матеріалу та білизни
Основним перев’язувальним матеріалом є біла гігроскопічна марля. Вата має обмежене застосування. Перев’язувальний матеріал готують на чистому столі, ретельно вимитими руками. Основне правило складання перев’язувального матеріалу – обов’язкове підвертання країв марлі. Виготовляють серветки трьох розмірів: великі, середні, малі. Великі серветки складають з шматів марлі розмірами 40 на 60 см, середні – 37,5 на 30 см, малі – 20 на 15 см.
Тампон готують таким чином: підрізані краї марлі загортають всередину на глибину 5-6 см і в тому ж напрямку двічі складають навпіл. Смужку, що утворилась, довжиною 60 і шириною до 10 см складають таким чином, щоб одна половинка була довшою за іншу. Вільний край марлі загортають (рис. 18).
Рис. 18. Приготування марлевих тампонів.
Кульки готують із шматка марлі розміром 10 на 10 см, складаючи їх удвічі і обгортаючи навколо вказівного пальця, утворюють кульку всередину якої загортають вільні кінці. Турунди або смужки роблять із шматків бинта шириною 5 см, довжиною 40-50 см. Кінці бинта загортають всередину на 1-1,5 см, потім його краї складають назустріч одне одному. Отриману смужку протягують через край столу і намотують на три пальці, загортаючи вільний кінець всередину до кільця що утворилось.
До операційної білизни відносять медичні халати, простирадла, рушники, шапочки, маски, серветки. Перед стерилізацією операційна сестра перевіряє цілісність білизни і складає її в бікс. Перед укладкою бікси витирають зсередини і ззовні серветкою, змоченою 0,5 % розчином або 960 розчином етилового спирту, застеляють дно і стінки бікса пеленкою так, щоб її краї вільно звисали з усіх боків.
Простирадла складають таким чином: вузький край загинають на ширину 50 см, складають чотири рази вздовж і не туго скочують, починаючи з незагнутого кінця. Халат складають рукавами досередини. Після цього його не туго скочують від нижнього кінця. Рушники і серветки складають вчетверо. Маски і шапочки стерилізують окремо або разом з матеріалом. Білизну вкладають у вертикальному положенні таким чином, щоб можна було витягнути з бікса будь-яку річ, не зачіпаючи решти. Перев’язувальний матеріал також укладають з таким розрахунком, щоб кожну пачку або пакет можна було витягнути окремо. В центральну частину бікса поміщаємо пробірку з речовиною для контролю стерильності.
Є три способи укладки білизни в бікс: видовий (в один бікс вкладають один вид матеріалу), цілеспрямований (в один бікс укладають все, що потрібне для операції), універсальний (в бікс вкладають все необхідне на один робочий день операційної).
Коли бікс заповнений, краї простирадла, що його вистеляє, загортають один на другий поверх білизни. До ручки кожного бікса прив’язують клейончасту етикетку, на якій зазначають вид матеріалу, дату стерилізації і прізвище особи, що проводить стерилізацію. Кришку бікса закривають, перевіряють чи відкриті бічні отвори біксів.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 759 | Нарушение авторских прав
|