АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Основні принципи асептики

Прочитайте:
  1. V. Основні етапи заняття
  2. Американські принципи лікування хронічного панкреатиту
  3. Будова і основні функції спинного мозку.
  4. Виберіть із перерахованого, які основні частини розрізняють в скроневій кістці?
  5. Визначте основні методи дослідження психогенетики і можливості їх застосування.
  6. Виникнення асептики
  7. Вкажіть які основні види тканин не зустрічаються у людини.
  8. Властивості гормонів та їх основні впливи. Механізм дії гормонів на клітини організму.
  9. Глава 1. Предмет і завдання патологічної фізіології. Основні поняття загальної нозології. Вчення про хворобу
  10. Діагностика отруєнь і принципи надання невідкладної допомоги

Під асептикою (а – без, sepsis – гниття) слід розуміти комплекс методів, спрямованих на попередження попадання мікроорганізмів в рану, створення безмікробних, стерильних умов для хірургічної роботи за допомогою використання організаційних заходів, технічних засобів, фізичних і хімічних факторів. Потрібно суворо дотримуватись основного закону асептики - все, що доторкається до рани повинно бути вільним від бактерій, тобто стерильним.

Екзогенна інфекція – це інфекція, яка попадає в рану із зовнішнього середовища, яке оточує хворого:

- повітряна – в рану попадають мікроорганізми, що знаходяться в повітрі;

- крапельна – передається з крапельками слини при розмові, кашлі, чханні;

- контактна – інфікування рани відбувається через предмети, що дотикаються до неї, а також інструменти, рукавички, руки медперсоналу, перев’язувальний матеріал;

- імплантаційна – передається від предметів, які залишаються в рані: шовний матеріал, дренажі та ін., які інфіковані під час операції або внаслідок порушення правил їх стерилізації.

Ендогенна інфекція – це інфекція, яка є в організмі або на його покровах (каріозні зуби, тонзиліт, фурункульоз та ін.). Існує кілька шляхів поширення ендогенної інфекції:

- гематогенний – по кровоносних судинах;

- лімфогенний – інфекція переноситься з током лімфи;

- лактогенний – з молоком матері дитині при маститах;

- контактний - при переході інфекції з одного органу на інший або навколишні тканини (панкреатит – флегмона заочеревинної клітковини, гострий апендицит – перитоніт та ін.).

Профілактика повітряної інфекції передбачає боротьбу із запиленістю і забрудненням повітря, що оточує хворого, проведення своєчасного прибирання біля ліжка хворого, а також в перев’язочній та операційній. Обов’язково слід проводити кондиціювання повітря, опромінення ультрафіолетовими лампами впродовж 10 хвилин, дотримання протимікробного режиму (в операційній кількість колоній мікроорганізмів на 1 м3 не повинна перевищувати 500 до роботи, 1000 – під час і після роботи в операційній). Для перев’язувальної кімнати і передопераційної допускається не більше 1000 колоній на 1 м3. Крім того в пробі об’ємом 250 л повітря не повинно бути плазмокоагуляційного гемолітичного стафілокока.

Для профілактики крапельної інфекції проводять комплекс заходів:

- родичі хворого і медичних працівників з підвищеною температурою тіла, катаральними явищами з боку верхніх дихальних шляхів не допускаються до догляду і лікування хворих;

- при наявності в обстежених посівах патогенних мікробів (бацилоносії) проводять їх санацію;

- обов’язковим є носіння маски, що закриває рот і ніс. Доведено, що маска з чотирьох шарів марлі затримує 90-94 % мікроорганізмів. Маска з шести шарів затримує 97 % бактерій. Для зменшення проникнення крапель слини між шарами марлі додатково слід вкладати прокладки з марлі.

Основними способами профілактики контактної та імплантаційної інфекції є дезінфекція, передстерилізаційна обробка і стерилізація інструментів, перев’язувального, шовного матеріалу, скляних і гумових виробів.


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 625 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)