АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Пов’язки на грудну клітку, живіт і таз

Прочитайте:
  1. Пов’язки на верхню кінцівку
  2. Пов’язки на нижню кінцівку
  3. Тема 5. Догляд за хворими, оперованими на органах черевної порож-нини, промежині, кінцівках. Пов'язки на живіт, промежину, кінцівки.

Грудну клітку, верхню і середню частини живота можна надійно закрити спіральною пов´­яз­­кою, пов’язкою Шиловцева чи хрестоподібною пов’язкою (рис. 8).

Для попередження зміщення простої спіральної пов’язки, яка накладається на нижню половину живота, її фіксують до стегна за допомогою колосоподібної пов’язки. Накладають її наступним чином: останній тур з боку спини ведуть через зону клубової кістки, направляють вниз на передню поверхню стегна і виконують циркулярний тур навколо нього, потім бинт направляють косо вверх по передній поверхні живота до верхньої границі пов’язки, де ви­­конують кілька циркулярних турів. Потім проводять ще один тур, який фіксує пов’язку до стегна: його ведуть по спині косо зверху вниз до клубової кістки, а потім через пахову ділянку на стегно. Бинт закріплюють циркулярним туром, переводять його на передню черевну стінку, де завершують пов’язку накладанням кількох спіральних турів.

Рис. 8. Пов’язки на грудну клітку: а – спіральна; б – пов’язка Шиловцева; в - хрестоподібна


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 499 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.004 сек.)