АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ РЕАНІМАТОЛОГІЇ
Реаніматологія – це наука, яка вивчає комплекс патологічних процесів, що виникають в організмі при станах, які межують з смертю. Не слід плутати це поняття з реанімацією – безпосереднім процесом оживлення організму, за допомогою проведення спеціальних лікувальних заходів. Дослідження загальних чи специфічних змін, які виникають в організмі людини при згасанні чи відновленні життєвих функцій є необхідним для розроблення найбільш досконалих методів реанімації і подальшого лікування пацієнтів в післяреанімаційному (“відновному”) періоді.
Успіх реанімаційних заходів залежить від часу, який минув з моменту зупинки кровопостачання чи дихання до початку реанімації. В основі ефективної реанімації лежить концепція “ланцюжка виживання”, яка включає ряд етапів: на місці пригоди, при транспортуванні, в операційній, в реанімаційній палаті чи відділенні та в палаті реабілітації. Найбільш слабкою і найважливішою ланкою цього ланцюжка є ефективне забезпечення основної підтримки рівня життя на місці нещасного випадку. Не знаючи механізмів і закономірностей існування організму на крайніх етапах його життя, не враховуючи фактори, які викликали появу термінального стану неможливо допомогти вмираючому пацієнту.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 592 | Нарушение авторских прав
|