Загальні відомості. Прищепити навички з надання потерпілим долікарської допомоги, щоб уміти:
Мета роботи
Прищепити навички з надання потерпілим долікарської допомоги, щоб уміти:
усунути дію на потерпілого чинників, що становлять загрозу для його життя та здоров’я;
оцінити стан потерпілого;
визначити послідовність дій (прийомів) щодо надання першої допомоги;
підтримувати основні життєві функції потерпілого;
надавати необхідну допомогу потерпілому в порядку терміновості;
використовувати підручні засоби при наданні допомоги, перенесенні та транспортуванні потерпілого;
правильно орієнтуватись у ситуації - викликати швидку медичну допомогу чи скористатися наявним або попутним транспортним засобом.
Загальні відомості
Збереження здоров’я і навіть життя потерпілому значною мірою залежить від рівня відповідних знань та умінь тих, хто надає першу допомогу під час нещасних випадків. Тому прийомами само- та взаємодопомоги повинен володіти кожний. Адже нещасний випадок може статися будь-коли й з будь-ким і важливо, щоб у цей момент поруч були підготовлені люди, здатні швидко та кваліфіковано надати необхідну допомогу.
Непідготовлені люди часто розгублюються у разі нещасного випадку й замість того, щоб допомогти потерпілому (відновити дихання та серцебиття, зупинити кровотечу тощо), прагнуть доставити його в медичний заклад, незважаючи на тяжкий стан, що може призвести до його смерті. Як свідчить статистика, допомога потерпілому на місці нещасного випадку найчастіше зводиться лише до того, що потерпілого виносять з небезпечного місця й кладуть на спину.
Щоб урятувати життя людини, яка одержала травму, не можна гаяти жодної хвилини, адже ефективна допомога – це, насамперед, швидка допомога.
Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 20% від усіх загиблих при аваріях і катастрофах можна було б урятувати при своєчасному та кваліфікованому наданні першої допомоги.
Відповідно до „Типового положення про навчання з питань охорони праці” вивчення питань щодо надання першої допомоги, як й інших питань охорони праці, здійснюються при підготовці, перепідготовці, підвищенні кваліфікації, прийнятті на роботу (вступний інструктаж) та в процесі роботи працівників.
Перша допомога надається людиною, що знаходиться на місці події, або ж самим потерпілим (самодопомога).
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 471 | Нарушение авторских прав
|