АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Особливості проведення антропометрії і термометрії хворого з гострою хірургічною патологією
Антропометрія – вимір параметрів фізичного розвитку людини. У хірургії більшість необхідних антропологічних досліджень виконує медична сестра. Це визначення росту і маси тіла, вимір окружності грудної клітки, спірометрія, динамометрія і т.д.
У хірургічній практиці вимір зросту має допоміжне клінічне значення, в основному для оцінки стану харчування. Найпростіша формула для підрахунку належної маси тіла – (зріст мінус сто). Необхідність зважування диктується потребою знати масу тіла, щоб зробити розрахунок необхідної для введення дози лікарської речовини виходячи з дозування на 1 кг маси тіла.
Вимір росту робиться за допомогою ростовимірювачу в двох положеннях: стоячи і сидячи. Ростовимірювач складається з вертикальної стійки, що укріплена на підставі і має сантиметровий розподіл, уздовж стійкі пересувається горизонтально розташована планшетка.
Вимір маси тіла - виконується шляхом зважування на медичних вагах.
Хворого треба зважувати на пропускнику при надходженні, а потім – не рідше одного разу на тиждень, при необхідності – частіше. Неодмінною умовою є здійснення зважування хворого в тих самих умовах, у натільній білизні, натще, після спорожнювання сечового міхура і дефекації.
Вимір окружності грудної клітини роблять сантиметровою стрічкою, накладаючи її попереду по IV ребру, а позаду по середині лопаток, при опушених верхніх кінцівках, при спокійному подиху. Вимір роблять під час видиху і на висоті максимального вдиху.
Визначення температури тіла в повсякденній практиці здійснюється за допомогою термометра Цельсія. В останні роки з'явилися термометри на основі рідких холестеринових кристалів. Основою електротермометра служить мікроамперметр, у комплект приладу входять датчики (шкірний, ректальний, пахвовий, серцевий, шлунок і внутрім'язова голка).
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 634 | Нарушение авторских прав
|