АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Основні види оперативних втручань

Прочитайте:
  1. V. Основні етапи заняття
  2. Будова і основні функції спинного мозку.
  3. Виберіть із перерахованого, які основні частини розрізняють в скроневій кістці?
  4. Визначте основні методи дослідження психогенетики і можливості їх застосування.
  5. Вкажіть які основні види тканин не зустрічаються у людини.
  6. Властивості гормонів та їх основні впливи. Механізм дії гормонів на клітини організму.
  7. Глава 1. Предмет і завдання патологічної фізіології. Основні поняття загальної нозології. Вчення про хворобу
  8. Ендокринні залози, їх гормони, органи – мішені та основні функції
  9. Зважте на поради чеського письменника і соціолога Іржі Томана. Випишіть найосновніші з настанов і аргументуйте свій вибір.
  10. І. Основні поняття реології.

Всі операції поділяються на криваві, при яких порушується цілісність шкіри, слизових оболонок, м'язів та інших тканин, а також різних органів тіла, і безкровні, при яких зовнішні покрови не порушуються. Розрізняють лікувальні і діагностичні операції. Лікувальні операції застосовуються найбільше часто і носять різний характер в залежності від завдань, що ставить перед собою хірург. При цьому розрізняють операції:

1. Згідно мети втручання.

Радикальна операція – це операція, при якій виконують одночасне видалення ураженого органа і захворювання виліковується (наприклад, при гострому апендициті, проводиться операція – апендектомія).

Паліативні операц ії – обмежені втручання, що полегшують стан хворого, коли лікування неможливе, наприклад, накладення гастростоми при запущеному раку і непрохідності стравоходу.

Операція вибору – втручання, що згідно існуючих наукових уявлень, щонайкраще забезпечує досягнення мети операції в інтересах хворого. В результаті лікувальної операції досягається лікувальний ефект.

Діагностична операція спрямована на уточнення діагнозу шляхом застосування того або іншого оперативного прийому з використанням діагностичних методів. До цієї категорії відносять так названі пробні операції (пробна лапаротомія) і пункційні біопсії. Операції, при яких установлюється ступінь поширеності процесу і з'ясовується можливість радикального лікування, є пробними.

Профілактичні операції спрямовані на попередження ускладнень (колостома – для профілактики кишкової непрохідності при онкологічній патології кишечнику) або небажаних явищ (операції стерилізації).

2. По кількості етапів розрізняють одноетапні, двоетапні, багатоетапні і повторні операції. При одноетапній операції видалення ураженого органа виконують в один етап (холецистектомія).

Двоетапні операції виконують у зв'язку з важким станом хворого, особою важкістю оперативного втручання або своєрідністю перебігу патологічного процесу, іноді одночасні втручання збільшують ризик несприятливого результату і при цьому операцію розділяють на два етапи, наприклад, операцію при кишковій непрохідністі, викликаною пухлиною товстої кишки. У даному випадку спочатку виконують накладення розвантажувальної колостоми, а через кілька днів здійснюють радикальну операцію з приводу пухлини товстої кишки.

Багатоетапні операції частіше виконують у пластичній і відбудовній хірургії при формуванні і переміщенні шкірних шматків на ніжці. При цьому хірургічне втручання розділяють на кілька етапів.

Повторні операції, як правило, виконують у зв'язку з виниклими ускладненнями, наприклад, рецидив пухлини кишечнику, спайкова хвороба, післяопераційна грижа і т.д..

По кількості одночасно виконаних операцій виділяють одну операцію або більш двох операцій – симультанні операції. Наприклад, герніотомія і видалення ліпоми бічної стінки живота, здійснювані одночасно.

3. Згідно термінів виконання виділяють екстрені, термінові і планові операції.

Екстрені операції – втручання, що здійснюються негайно або протягом кілька годин, тому що затримка їхнього проведення загрожує життю хворого або різко погіршує прогноз. Прикладом екстрених операцій є операції при кровотечі, асфіксії, гострих хірургічних захворюваннях (при перфорації порожнистих органів, странгуляційній кишкової непрохідності й інші).

Термінові операції – виконання операції може бути відкладене на невеликий термін (у межах доби) для уточнення діагнозу і підготовки хворого.

Планові операції виконують у різний термін після уточнення діагнозу і готовності хворого, без збитку для його здоров'я.


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 552 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.002 сек.)