АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Передопераційна підготовка хворих до операцій на грудній клітці та грудній порожнині

Прочитайте:
  1. A. Затримка додаткової дольки у порожнині матки
  2. IV. Працевлаштування, освіта і професійна підготовка інвалідів
  3. Альтернативні методи лікування хворих зі стійким вазо спазмом
  4. АНТРОПОМЕТРИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ХВОРИХ
  5. Гігієна хірургічних стаціонарів, прибирання, санітарно-епідемічний стан, гігієна тіла, одягу медперсоналу, гігієна білизни і одягу хворих.
  6. Годування важкохворих
  7. ГОДУВАННЯ ХВОРИХ ЧЕРЕЗ ЗОНД
  8. Госпіталізація, санітарна обробка та транспортування хворих дітей
  9. Догляд за хворим після операцій на задньому проході і прямій кишці
  10. Догляд за хворим після операцій на органах грудної клітки

Операції на молочній залозі вимагають загальної підготовки і ретельного гоління пахвових областей. Операції на легенях у більшості випадків проводять у профільних (пульмонологічних) відділеннях або клініках. Якщо хворих госпіталізують у загальнохірургічне відділення, краще виділити для них окремі палати, тому що при хірургічних захворюваннях легень у хворих нерідко відзначається висока лихоманка, вони кашляють, виділяють багато мокротиння з неприємним запахом. У таких хворих необхідно заповнювати втрати білка висококалорійною їжею, переливанням крові і кровозамінників. Для звільнення бронхіального дерева від мокротиння застосовують дренажне положення (без подушки з опущеним головним кінцем ліжка хворий повертається в різні сторони і намагається максимально відхаркнути мокротиння). Боротьбі з запальним процесом і інфекцією сприяють сульфаніламіди, антибіотики, ферментні препарати, застосовувані у виді ін'єкцій, інгаляцій. Для трахеобронхіального туалету проводять трахео-бронхоскопію з відсмоктуванням секрету і введенням розчинів відповідних препаратів.

Перед операцією на стравоході з приводу непрохідності (пухлини, рубці після опіків) основна підготовка полягає в боротьбі з виснаженням, зневоднюванням (через порушене ковтання), порушенням усіх видів обміну і недокрів'ям за допомогою парентерального харчування, гемотрансфузії, призначення вітамінів, глюкози і антианемічних засобів. Іноді перед радикальною операцією, щоб налагодити харчування, вимушені накладати шлункову норицю. Іноді вдається зменшити порушення ковтання призначенням атропіну, анестезину, розчину новокаїну (усередину).

Передопераційна підготовка хворих до операцій на кінцівках

Підготовка до операцій на кінцівках полягає в основному в оздоровленні, очищенні шкіри. При втручаннях на стопі рекомендується проводити протягом декількох днів місцеві теплі ванни зі слабким (0,5 %) розчином нашатирного спирту.

Передопераційна підготовка хворих до операцій на щитоподібній залозі

Хворі на тиреотоксичний зоб вкрай неврівноважені, дратівливі, їх нервово-психічна і серцево-судинна система досить хитлива. У важких випадках показаний ліжковий режим. Виснаженим хворим призначають вливання 40 % розчину глюкози і введення інсуліну. Для нормалізації сну, зняття порушення й емоційної напруги застосовують броміди, валеріану, аміназин, седуксен, дімедрол, піпольфен. З метою зменшення тиреотоксикозу дають препарати, що гальмують функцію щитовидної залози. Після операції існує небезпека виникнення надниркової недостатності, у зв'язку з чим за 1-2 дні до операції вводять гідрокортизон.

Передопераційна підготовка хворих до урологічних операцій

Поряд з характерною для загальнохірургічних втручань підготовкою вживають заходів до поліпшення видільної функції нирок (сечогінні засоби), пригніченню і профілактиці сечової інфекції (антибіотики, уросептики і ін.), призначають безбілкову безсольову дієту. Іноді операції передує введення постійного катетера.

Передопераційна підготовка хворих похилого та старечого віку

Люди похилого віку важче переносять операцію, виявляють підвищену чутливість до деяких лікарських речовин, схильні до різних ускладнень у зв'язку з віковими змінами і супутніми захворюваннями. Звертає на себе увагу пригніченість, замкнутість, вразливість психіки цієї категорії хворих. Увага до скарг, доброта і терпіння, пунктуальність у виконанні призначень ведуть до заспокоєння, віри в позитивний результат. Особливе значення має дихальна гімнастика. Атонія кишечнику і супутні їй запори вимагають відповідної дієти, призначення проносних. У літніх чоловіків часто зустрічається простатит (аденома) з утрудненням сечовипускання, у зв'язку з чим за показниками виводять сечу катетером. Через слабку терморегуляцію варто призначати теплий душ, а температуру води у ванні доводять тільки до 37 °С. Після ванни хворого ретельно витирають, і тепло вдягають і укривають. Літніх хворих не можна залишати у ванній кімнаті без догляду. На ніч дають половинну дозу снотворних із групи барбитуратів, доповнюючи їх заспокійливими й антигістамінними препаратами (броміди, димедрол). При премедикації морфін, що гнітить дихальний центр, заміняють пантопоном або промедолом.

Безпосередня підготовка до операції проводиться напередодні й у день хірургічного втручання. До неї відносяться ванна, зміна білизни (постільного і натільного). У день операції широко збривають волосся з операційного поля і навколо нього з урахуванням можливого розширення доступу (так, при черевнопорожниних операціях голять лобок, при операції з приводу грижі – промежину, стегна). Напередодні операції голити не слід: тому що волосся відростає, а дрібні садна можуть інфікуватися. Перед голінням шкіру протирають дезінфікуючим розчином і дають їй підсохнути, а після гоління протирають спиртом.

Операцію проводять натще. Ранком зубні протези виймають, загортають у марлю і кладуть у тумбочку. На волосисту частину голови надягають шапочку або косинку (жінкам з довгим волоссям заплітають коси). Обов'язково спорожнюють сечовий міхур. Після премедикації хворого доставляють в операційну на каталці в супроводі медичної сестри. Треба не забути зняти помаду з губ хворої, лак з нігтів (заважають спостереженню за кольором).. Хворого або передають персоналові операційної на каталці, або допомагають перекласти його на операційний стіл.


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 603 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)