АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Догляд за хворим після операцій на задньому проході і прямій кишці
Деякими особливостями відрізняється догляд за хворими, оперованими з приводу захворювань прямої кишки і заднього проходу – геморою, поліпів, тріщин. Всі ці операції звичайно закінчуються введенням у пряму кишку масляних тампонів і гумової трубки. Приймаючи хворого після операції, медична сестра повинна знати, що пов'язка може промокати кров'ю і маззю, тому ліжко хворого потрібно підготувати відповідним чином, не забуваючи захистити матрац клейонкою. Для пригнічення перистальтики і штучної затримки дефекації дають настойку опію по 7 капель 3 рази в день протягом 5 днів, а іноді і довше, в залежності від характеру втручання. За цей час ранові поверхні починають виповнюватися грануляціями, що є гарним бар'єром для інфекції. Після відміни опію для полегшення акта дефекації хворому дають (за призначенням лікаря) усередину вазелінову олію по столовій ложці 2-3 рази на день. Перев'язку звичайно виконують на 3-ю добу з моменту операції. Вона дуже болісна, тому що супроводжується зміною тампонів. Для зменшення болю за 30-40 хвилин до подачі хворого в перев'язочну вводять під шкіру розчин пантопону або промедолу, а щоб м'якше, менш травматично відійшли тампони, перев'язки виконують після сидячої ванни з розчином марганцевокислого калію.
У наступні дні до моменту виписки після дефекації хворий приймає сидячу ванну, після якої йому виконують перев'язку. Палатна сестра піклується, щоб у перев'язочній було все для такої перев'язки, тому що вона може знадобитися в будь-який час, навіть вночі.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 465 | Нарушение авторских прав
|