АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Асептика і антисептика

Прочитайте:
  1. Антисептика
  2. АНТИСЕПТИКА
  3. Антисептика. Дж. Листер и Н. И. Пирогов - основоположники антисептики. Асептика. Методы стерилизации.
  4. Асептика
  5. АСЕПТИКА
  6. Асептика
  7. АСЕПТИКА
  8. АСЕПТИКА
  9. АСЕПТИКА И АНТИСЕПТИКА

Асептика — це комплекс заходів, направлених на за­побігання проникненню мікробів у рану. В основу асептики покладе­не правило: все, що стикається з раною (руки медичного персоналу, інструменти, перев'язний і шовний матеріал, операційна білизна, повітря в операційній та перев'язній), має бути стерильним.

Важливою передумовою стерильності рук є обов'язок хірурга, операційної сестри, акушерки оберігати свою шкіру від усіляких травм і забруднень.

Правила асептики використовують також при виконанні ін'єкцій, інфузій, катетеризації сечового міхура, прийманні пологів та бага­тьох маніпуляцій і процедур.

Особливе значення для додержання асептики має стан рук ме­дичного персоналу. На шкірі рук міститься дуже багато мікробів і не тільки на її поверхні, але й у порах, численних складках, воло­сяних цибулинах, потових і сальних залозах. Особливо багато мік­робів під нігтьовими пластинками. Тому нігті медичного персоналу повинні бути коротко підрізані.

Антисептика — комплекс заходів, направлених на знищення мікробів у рані, патологічному вогнищі або в організмі в цілому. Про­блема профілактики і лікування гнійних запальних процесів у сучас­них умовах надзвичайно актуальна. Основними збудниками гнійних захворювань є стафілокок, кишкова паличка, протей, стрептокок, синьогнійна паличка, анаеробні бактерії та ін. У зв'язку зі зміною не лише видового складу, але й властивостей збудників, які визнача­ються високою вірулентністю і високою стійкістю до антимікробних засобів, нині асептику і антисептику слід розглядати у більш широ­кому значенні.

Основними джерелами неспецифічної хірургічної інфекції є хворі з післяопераційними гнійними ускладненнями, а також баци­лоносії. Головні чинники передачі інфекції: повітря, руки, білизна, перев'язувальний матеріал, інструментарій, апаратура тощо. Тому дотримання правил асептики і антисептики займають провідне місце у профілактиці ВЛІ.

Велике значення для профілактики ВЛІ мають правила поведін­ки в приміщеннях особливої (підвищеної) стерильності. До них від­носяться операційні, пологові зали, вхід у які на підлозі відзначають червоною лінією.

Перед входом в асептичну зону медичні працівники зобов'язані прийняти гігієнічний душ, перевдягнутися в чистий спецодяг, надяг­нути маску, змінити взуття, у разі потреби надіти бахіли і тільки в та­кому вигляді перетнути червову лінію і потрапити в асептичну зону.


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 935 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.006 сек.)