Імуномодулююча терапія, нормалізація загальної і легеневої реактивності
Як імуномодулятори застосовуються левамізол, тималін, Т-активін (методики лікування викладені в гл. "Лікування ХОЗЛ") - Для нормалізації загальної і легеневої реактивності використовуються адаптогени (настоянка женьшеня, екстракт елеутерокока, настоянка китайського лимонника, пантокрин, муміє, прополіс).
Необхідно також забезпечити повноцінне білково-вітамінізоване живлення, при зниженні маси тіла і рівня Альбуміну проводиться переливання Альбуміну, нативної плазми, доцільне внутрішньовенне краплинне вливання інтраліпіда і інших жирових емульсій.
Все це сприяє якнайшвидшому купіруванню запального процесу в бронхах, підвищує загальну і легеневу реактивність.
5. Санація верхніх дихальних шляхів
Санація верхніх дихальних шляхів полягає в ретельному лікуванні зубів, хронічного тонзиліту, фарингіту, захворювань носової порожнини. Це зменшує рецидиви загострень бронхоектатичної хвороби, підвищує загальну реактивність хворого.
6. ЛФК, масаж, дихальна гімнастика, фізіотерапія, санаторно-курортне лікування
Лікувальна фізкультура і дихальна гімнастика повинні виконуватися регулярно. Вони сприяють підвищенню функціональної здатності бронхопульмональной системи і реактивності хворого.
Масаж грудної клітки покращує дренажну функцію легенів, відходження мокроти. Масаж необхідно поєднувати з позиційним дренажем, виконувати його не тільки в стаціонарі, прийомам масажу повинні бути навчений сам хворий і його родичі.
Фізіотерапія проводиться після стихання явищ загострення захворювання. Хворому призначають мікрохвильову терапію, електрофорез з кальцію хлоридом, калія йодидом, індуктотермію і інші процедури.
Санаторно-курортне лікування проводиться в неактивній фазі захворювання (у фазі ремісії) після попередньої санації бронхіального дерева. Санаторно-курортне лікування рекомендується в теплу пору року, краще всього в санаторіях Південного берега Криму. У теплі і сухі місяці можна лікуватися в місцевих спеціалізованих санаторіях.
Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 431 | Нарушение авторских прав
|