Приклади формулювання діагнозу
1. Постпневмонічний абсцес середньої частки правої легені, середнього ступеня тяжкості, ускладнений легеневою кровотечею.
2. Аспіраційний абсцес нижньої частки лівої легені (S6), важка течія, ускладнений обмеженою емпіємою плеври; гостра дихальна недостатність III ступеня.
3. Гострий стафілококовий абсцес правої легені з враженням нижньої частки, тяжкий перебіг, емпієма плеври.
Лікування легеневих деструкцій
1. Корекція гомеостазу
A. Підтримка енергетичного балансу введенням концентрованих роз- чинів глюкози з доданням адекватних доз інсуліну (1 ОД на 3—4 г глюко- зи) та електролітів: на 1л 5%-ної глюкози 5 ОД інсуліну, 3г KCl 0,8г хло- риду магнію. На добу вводять 1—3 л суміші.
Б. Компенсація втрати білка введенням білкових гідролізатів (амінокровіну, гідролізину, інфузоаміну) та розчинів амінокислот (поліаміну, панаміну, амікону) у кількості 40—50% добової потреби у білку. При важкій гіпоальбумінемії вводять людський альбумін по 100 мл двічі на тиждень. Одночасно призначають анаболічні стероїди — ретаболіл, неробол.
B. Детоксикація за допомогою низькомолекулярних електролітів — реополіглюкіну, гемодезу. При затримці рідини у організмі застосовують метод форсованого діурезу із додаванням фуросеміду. У тяжких випадках вдаються до гемосорбції, плазмаферезу, екстракорпорального ультрафіо- летового опромінення крові.
Г. Оксигенотерапія із застосуванням носових катетерів.
Д. Симптоматична терапія за показаннями — серцеві глікозиди, снодійні, анальгетики.
2. Забезпечення оптимального дренування вогнищ деструкції
A. Медикаментозна бронходилатація — еуфілін 2,4% 10—20 мл внут- рішньовенно або йодид калію 2% по столовій ложці 4 рази на день, муколітики (ацетилцистеїн, бромгексин).
Б. Постуральний дренаж — 8—10 разів на добу хворий приймає положення, в якому дренуючий бронх буде розміщений вертикально вниз.
B. Засоби «малої хірургії».
1. Лікувальна бронхофіброскопія з активною аспірацією мокротиння з дренуючого бронха під візуальним контролем, з додатковим введенням муколітиків — бронхоскопічна санація.
2. Мікротрахеостомія — тонкий катетер вводять через прокол шийного відділу трахеї у дренуючий бронх і порожнину розпаду для тривалого введення антибіотиків та санації порожнини.
3. Торакоцентез із мікродренуванням — троакаром пунктують гнійник крізь відповідне міжребер'я, вводять тонку трубку, крізь яку здійснюють санацію та введення антибіотиків, муколітиків.
3. Антибіотикотерапія
Антибіотики вводять тільки внутрішньовенно або внутрішньоарте-ріально. При невідомій етіології захворювання призначають антибіотики широкого спектру дії у високих дозах. При відомому збуднику — відповідно до чутливості мікроорганізмів.
При стафілококових деструкціях використовують напівсинтетичні пеніциліни (метицилін — 4—6 г на добу, оксацилін — 3—8 г на добу). При тяжкому перебігу використовується комбінація гентаміцину по 240—480 мг на добу та лінкоміцину по 1,8 г на добу.
При грамнегативній флорі застосовують комбінацію гентаміцину по 240—480 мг на добу з левоміцетином по 2 г на добу чи тетрациклінами.
Синьогнійні інфекції лікують гентаміцином по 240—480 мг на добу з карбеніциліном.
Анаеробні процеси вимагають застосування метронідазолу по 2 г на добу чи тріхополу, флагілу на 8—10 днів та пеніциліну по 20—50 млн ОД на добу внутрішньовенно крапельно.
При виявленні В. Гга§і1і8 призначають лінкоміцин по 2,4 г на добу внут-рішньом' язово чи внутрішньовенно.
4. Корекція імунологічної реактивності А. Замісна імунотерапія: переливання свіжої людської плазми;
внутрішньом' язове введення протикірного гаммаглобуліну по 1—2 дози на кг ваги через 2 дні;
протикірний гаммаглобулін внутрішньом' язово по 1—2 дози на 1 кг ваги через 2 дні;
людський гаммаглобулін по 25—50 мл внутрішньовенно щодня.
Б. Імуномодулююча терапія при зниженні рівня Т-лімфоцитів, імуноглобулінів:
нуклеїнат натрію — по 0,8—3 г на добу всередину 2—3 тижні;
левамізол — по 150 мг всередину 1 раз на день, 3 дні прийому чергуються з днями «відпочинку», всього 3 курси;
пентоксил, метилурацил — по 0,2—0,5 г тричі на день на 2—3 тижні;
Т-активін — підшкірно по 400—100 мкг;
тималін — внутрішньом'язово по 10—30 мг, 5—20 ін'єкцій.
Якщо через 8 тижнів інтенсивної терапії відсутній чіткий клінічний ефект, необхідне хірургічне втручання.
Лікування бактеріального шоку
Виконується внутрішньовенне введення антибіотиків, комбінуючи препарати з 2—3 груп: цефалоспорини (цефамізин, цефарідин, кефзол по 6-8 г на добу); аміноглікозиди (гентаміцин по 0,24 г на добу, амікацин по 1,5 г на добу); левоміцетин.
Проводять пасивну імунізацію.
Усувають дефіцит ОЦК за допомогою поліглюкіну, реополіглюкіну по 1 л на добу у поєднанні з 5%-ною глюкозою, альбуміном по 200—300 мл на добу.
Для підвищення судинного тонусу застосовують глюкокортикоїди — преднізолон по 10 мг на 1 кг ваги.
З метою профілактики ДВЗ-синдрому призначають гепарин по 20 000 ОД на добу і контрикал по 150—200 ОД на добу.
Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 1117 | Нарушение авторских прав
|