АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Прогноз хворих з серцевою недостатністю
СН - найчастіше ускладнення захворювань серцево-судинної системи. Незважаючи на очевидні успіхи в її терапії, прогноз при тяжкій СН залишається сумнівним. При цьому смертність за рік помітно знизилася за останні 10 років, залишаючись на рівні 34-36 %.
Для оцінки прогнозу СН використовують Бостонську шкалу, що включає клінічні, фізичні навантаження і рентгенологічні ознаки. При цьому кожній групі симптомів і ознак за ступенем тяжкості присвоюють бали від 0 до 4.
Встановлено, що предиктором ранньої смертності СН можуть служити функціональні класи Нью-Йоркської класифікації СН, високі плазмові концентрації α-ФНП, активність реніну в плазмі крові.
Підвищення натрійуретичного пептиду і сечової кислоти можуть служити доклінічним маркером розвитку СН і її ускладнень.
Результати оцінки прогнозу хворих з СН при їх використанні в клінічній практиці дозволяють підвищити ефективність терапії і поліпшити прогноз СН.
На прогноз хворих СН впливає багато чинників. Це і ступінь прогресування основного захворювання, і наявність факторів ризику серцево-судинних ускладнень, і причетність до систематичного лікування та багато інших.
Має значення ступінь сповільнення чи прогресування перемоделю- вання серцево-судинної системи, що залежить від стану нейроендо-кринної, цитокінової активації, наявності екстакардіальних порушень.
Дуже важливим чинником, що впливає на прогноз при СН, є ступінь контролю частоти шлуночкових скорочень у хворих з фібриляцією передсердь та іншими тахікардіями. Мають значення ступінь прогресування тромбоемболічних ускладнень, вживання засобів, що мають негативну ізотропну дію при спробах лікування безсимптомних шлуночкових аритмій, ступінь використання більшості антагоністів кальцію і нестероїдних протизапальних засобів та інше.
Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 348 | Нарушение авторских прав
|