1. При встановленні діагнозу ЦД 2 типу, і в наступному щорічному огляді обстежити стопи пацієнта та дистальну частину ніг для виявлення факторів ризику (див. додаток 8. Скринінг на виявлення ризику розвитку діабетичної стопи) у всіх пацієнтів з ЦД та звернути особливу увагу на (групи ризику):
- хворих з діабетичною ретинопатією і нефропатією
- одиноких пацієнти похилого віку
- осіб, що зловживають алкоголем
- курців
За неможливості виконання досліджень на первинному рівні медичної допомоги, лікар повинен направити пацієнта на вторинну ланку медичної допомоги.
2. Направляти до установ, що надають вторинну амбулаторну допомогу (лікарів-хірургів поліклінік, кабінетів діабетичної стопи, ендокринологів) при наявності у пацієнтів ризику діабетичної стопи або пацієнтів з високим ризиком. (А.4.13. Алгоритм виявлення і лікування уражень нижніх кінцівок).
3. Направляти до установ, що надають вторинну стаціонарну або високоспеціалізовану допомогу при наявності виразки у пацієнтів.
4. Усім пацієнтам з ЦД надати інформацію по догляду за ступнями і нігтями на ногах.
5. Пацієнтам з ризиком виникнення або наявністю діабетичної стопи для зменшення тиску на мозолі та рецидиву виразки рекомендувати носити кросівки для бігу з пружною підошвою, взуття по спеціальному замовленню та ортопедичні устілки замість звичайного взуття.