АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Причини розвитку цукрового діабету.

Прочитайте:
  1. E Аномалії розвитку нервової системи
  2. R 99 Інші неточно визначені та неуточнені причини смерті
  3. А. 4.5. Всебічні цілі терапії, які треба досягти при лікуванні цукрового діабету 2 типу.
  4. Алгоритм діагностики цукрового діабету типу 2
  5. Аномалії розвитку статевих органів.
  6. Аномалії розвитку.
  7. Безпосередні причини смерті при ушкодженнях
  8. Велику роль у розвитку виразкової хвороби шлунка й дванадцятипалої кишки надають
  9. Визначення ступеня тяжкості цукрового діабету
  10. Відсоток пацієнтів, які були госпіталізовані до стаціонару з приводу ускладнень цукрового діабету протягом звітного періоду

Спадкова схильність. Практично всі фахівці згодні з тим, що ризик захворіти на цукровий діабет зростає, якщо у вашій родині хтось хворіє або хворів на цукровий діабет - один з ваших батьків, брат чи сестра.
Цукровий діабет I типу виникає, як вважають, у спадково схильних до нього осіб під впливом певних вірусних інфекцій і антитіл до бета-клітин (аутоімунне ураження). Розвиток цукрового діабету I типу можна спрощено уявити наступним чином. У осіб з генетичною схильністю до діабету вірусна інфекція (кору, свинки або грипу) активізує утворення антитіл проти клітин острівців Лангерганса. Ці антитіла і руйнують інсуліноутворюючі клітини, але ознаки цукрового діабету (болісна спрага, часте сечовипускання, втратою ваги і втома) з'являються лише при зникненні більш 80% бета-клітин. У зв'язку з цим, між початком захворювання, тобто утворенням антитіл, і появою помітних для хворого ознак діабету можуть пройти тижні, місяці і навіть роки. Є спостереження, що діабет першого типу успадковується з вірогідністю 3-7% по лінії матері і з ймовірністю 10% по лінії батька. Якщо ж хворіють обоє батьків, ризик захворювання зростає в кілька разів і становить до 70%.
Цукровий діабет II типу, на відміну від діабету I типу, розвивається внаслідок вродженої, тобто успадкованої несприйнятливості тканин до біологічній дії інсуліну, що називається резистентністю до інсуліну. Діабет другого типу успадковується з вірогідністю 80% як по материнській, так і по батьківській лінії, а якщо інсулінонезалежним цукровий діабет хворіють обоє батьків, ймовірність його прояви в дітей наближається до 100%.
Як бачимо, схильність існує, і її необхідно враховувати в багатьох життєвих ситуаціях, - наприклад, при вступі в шлюб і при плануванні сім'ї.
Ожиріння. Цей фактор, на щастя, може бути нейтралізований, якщо людина, усвідомлюючи всю міру небезпеки, буде посилено боротися з надмірною вагою і переможе в цій боротьбі.
Деякі хвороби, в результаті яких відбувається ураження бета-клітин. Це хвороби підшлункової залози - панкреатит, рак підшлункової залози, захворювання інших залоз внутрішньої секреції. Провокуючим фактором в цьому випадку може бути травма. Якщо більша частина або вся тканину підшлункової залози пошкоджена, то порушуються багато її функції. Через зниження або повної відсутності секреції інсуліну змінюються всі види обміну. Крім того, порушено екскреторна функція підшлункової залози, тобто недостатньо секретується соку підшлункової залози, що містить ферменти для перетравлення жирів і вуглеводів. Порушується перетравлювання їжі в шлунково-кишковому тракті. Тому енергія, що надходить в організм з їжею, не може бути повністю використана. Звідси випливає, що при лікуванні важливо не тільки підібрати адекватну інсулінотерапію, а й призначити відсутні ферментні препарати.

Різноманітні вірусні інфекції (краснуха, вітряна віспа, епідемічний гепатит і деякі інші захворювання, включаючи грип). Людина, в роду якого не було діабетиків, може багаторазово перенести грип та інші інфекційні захворювання - і при цьому ймовірність розвитку діабету у нього значно менше, ніж у особи із спадковою схильністю до діабету. Так що комбінація факторів ризику підвищує небезпеку захворювання у кілька разів.

Нервовий стрес як сприяючий фактор. Особливо слід уникати нервового і емоційного перенапруження особам з обтяжена спадковістю і що має надлишкову вагу.
Вік. Чим людина старша, тим більше є підстав побоюватися цукрового діабету. Є думка, що при збільшенні віку на кожні десять років вірогідність захворювання на діабет підвищується в два рази. Значна частина осіб, які постійно проживають в будинках пристарілих, страждає різними формами діабету, В той же час, за деякими даними, спадкова схильність до діабету з віком перестає бути вирішальним фактором.
Як показали дослідження, якщо діабетом хворів один з ваших батьків, то ймовірність вашого захворювання - 30% у віці від 40 до 55 років. а після 60 років-всього 10%.
Особливо уважно слід ставитися до свого стану в період з листопада по березень, тому що більшість випадків захворювання діабетом припадає на цей період. Положення ускладнюється і тим, що в цей період ваш стан може бути прийнято за вірусну інфекцію. Точний діагноз можна встановити на підставі аналізу толерантності на глюкозу в крові.

Висновок: причин виникнення діабету існує безліч. Багато хто вважає (очевидно, орієнтуючись на назву хвороби), що головна причина діабету в їжі, що діабет хворіють ласуни, які кладуть в чай ​​по п'ять ложок цукру і п'ють цей чай з цукерками і тістечками. Частка істини в цьому є, хоча б у тому сенсі, що людина з такими звичками в харчуванні обов'язково буде мати зайву вагу. Тому, всі люди, що входять до групи ризику, повинні бути пильні.
як було сказано що пусковим механізмом можуть стати такі хвороби як краснуха віспа, ясно, що для більшості людей грип не стане початком діабету. Але якщо це чоловік з спадковістю, то для нього і грип представляє загрозу і навіть хворіючи на діабет ми можемо дізнатися про його розвиток нашому організмі за тижні місяці і навіть роки ось що ускладнює лікування захворювання, людина може навіть не здогадуватись про свою недугу. Також при плануванні сім*ї потрібно враховувати спадкову передачу захворювання. Якщо один або двоє з батьків хворіють на діабет то не слід виключати можливості що і їх дитина зможе захворіти на діабет, а тому потрібно підготувати дітей до того, що вони теж можуть захворіти. Треба роз'яснити, що вони становлять "групу ризику", а значить своїм способом життя повинні звести нанівець всі інші фактори, що впливають на розвиток цукрового діабету.


Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 452 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)