II. Пієлонефрит
1. При исследованнии оперативно удаленной почки последняя набухшая, полнокровная, капсула легко снимается. Полости лоханок и чашечек расширены, заполнены мутной мочой, их слизистая оболочка тусклая, с очагами кровоизлияний. На разрезе ткань почек пестрая, желто-серые участки окружены зоной полнокровия и геморрагий. Какому заболеванию соответствует такой макроскопический вид почек?
A. *Острый пиелонефрит
B. Острый гломерулонефрит
C. Амилоидоз почек
D. Нефролитиаз
E. Поликистоз почек
2. На аутопсії померлої, яка тривалий час хворіла цистітом і дискінезією сечоводів, виявлено морфологічні ознаки уремії. Нирка була нерівномірно рубцево-зморщена. У просвіті мисок містилися дрібні уратні камені і пісок. Гістологічно виявлено “щитовидну нирку”, вогнища інтерстиційного запалення. Який із нижчеперерахованих діагнозів є найбільш вірогідний?
A. *Хронічний пієлонефрит
B. Гострий пієлонефрит
C. Атеросклеротично зморщена нирка
D. Первинно зморщена нирка
E. Амілоїдно зморщена нирка
3. На вскрытии умершего при явлениях почечной недостаточности, в почках обнаружены следующие изменения: почки увеличены, набухшие, неравномерно увеличены, их поверхность крупнобугристая, на разрезе видны поля рубцовой ткани, чередующиеся с небольшими островками относительно сохранной почечной паренхимы. Лоханки расширены, их стенки расширены, относительно утолщены. Микроскопически: в ткани почек выражено межуточное воспаление, с разрастанием соединительной ткани, инкапсуляцией абсцессов, и макрофагальной резорбцией некротических масс. В канальцах явления атрофии и некроза. Просвет сохранившихся канальцев перерастянут и заполнен коллоидным содержимым, напоминает по строению щитовидную железу – “щитовидная почка”. Артерии и вены склерозированы. Для какого заболевания характерна вышеописанная картина?
A. *Пиелонефрит
B. Гломерулонефрит
C. Нефросклероз
D. Гидронефроз
E. Нефролитиаз
4. При розтині жінки, яка померла від уремії, нирки різних розмірів, поверхня їх великогорбиста, між нирковою поверхнею та капсулою нирок – щільні спайки. Мікроскопічно в нирковой тканині виявляются інкапсульовані абсцеси, розростання сполучної тканини з лімфогістіоцитарною інфільтрацією, осередки метаплазії перехідного епітелію в багатошаровий, дистрофія та атрофія канальців. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Хронічний пієлонефрит
B. Хронічний гломерулонефрит
C. Гострий пієлонефрит
D. Гострий гломерулонефрит
E. Тубулоінтерстиціальний нефрит
5. В біоптаті нирки: склероз, лімфо-плазмоцитарна інфільтрація стінок мисок та чашок; дистрофія та атрофія канальців. Збережені канальці розширені, розтягнені колоїдоподібними масами, епітелій сплюснутий (“щитовидна” нирка). Який діагноз найбільш вірогідній?
A. *Хронічний пієлонефрит
B. Гострий пієлонефрит
C. Гломерулонефрит
D. Нефросклероз
E. Тубуло-інтерстиціальний нефрит
6. На розтині жінки віком 56 років, що померла від ниркової недостатності, нирки нерівномірно зменшені у розмірах, поверхня їх великобугриста; на розрізі ділянки рубцевої тканини чергуються з незміненою паренхімою, миски розширені, стінки їх потовщені. Мікроскопічно в стінках мисок, чашок та в інтерстиції – явища склерозу та лімфо-плазмоцитарної інфільтрації. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Хронічний пієлонефрит
B. Гострий пієлонефрит
C. Гострий гломерулонефрит
D. Тубулоінтерстиційний нефрит
E. Хронічний гломерулонефрит
7. Хворому з артеріальною гіпертензією, змінами в аналізах сечі і періодичними болями в лівій поперековій області з діагностичною метою зробили біопсію нирки. При гістологічному дослідженні біоптату виявлено розширення більшості канальців, різного ступеня хронічне інтерстиціальне запалення і фіброз в кірковому і мозковому шарі. Велика кількість клубочків зберігає звичайну гістоструктуру. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз.
A. *Хронічний пієлонефрит
B. Хронічний гломерулонефрит
C. Гострий гломерулонефрит
D. Артеріолосклеротичний нефросклероз
E. Нефротичний синдром
8. При вскрытии трупа мужчины 67 лет обнаружен камень коралловидной формы, заполняющий всю лоханку правой почки. Правая почка увеличена, полнокровная, капсула снимается с трудом, полости лоханок и чашече расширены, заполнены мутной зеленовато-желтой вязкой жидкостью, слизистая оболочка их тусклая, с очагами кровоизлияний. На разрезе ткань почки пестрая, с желтыми участками диаметром до 1 см. Какое осложнение моче-каменной болезни развилось у мужчины
A. *Хронический пиелонефрит с обострением
B. Опухоль почки
C. Постинфекционный гломерулонефрит
D. Первичный амилоидоз
E. Быстропрогрессирующий гломерулонефрит
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 618 | Нарушение авторских прав
|