АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

I. Цукровий діабет

Прочитайте:
  1. А. Цукровий діабет
  2. Гігієнічні основи нутриціологічної профілактики цукрового діабету
  3. Дієтотерапія при цукровому діабеті
  4. Синтетичні протидіабетичні препарати.
  5. Тема: Захворювання ендокринної системи (залоз внутрішньої секреції). Цукровий діабет. Захворювання щитоподібної залози. Гіпотиреоз -- ЛС
  6. Тип І первинного цукрового діабету
  7. У хворого на цукровий діабет, ускладнений гіперглікемічною комою необхідно ліквідувати кетоацидоз. Розчин якого препарату, що є внутрішньоклітинним буфером, слід застосовувати?
  8. Хворому з діагнозом цукровий діабет II типу ендокринолог призначив глібенкламід. Вкажіть основний механізм дії цього засобу.

1. У жінки 67 років, що на протязі 14 років хворіла на цукровий діабет, за останні 2 роки різко погіршився зір. З якими характерними процесами пов’язане погіршення зору?

A. *Мікроангіопатія

B. Макроангіопатія

C. Кальциноз скловидного тіла

D. Помутніння рогівки

E. Помутніння кришталика

 

2. При ураженні яких клітин підшлункової залози розвивається цукровий діабет?

A. *Бета-клітин

B. Альфа-клітин

C. Гама-клітин

D. Дельта-клітин

E. С-клітин

 

3. При електронномікроскопічному дослідженні біоптату печінки хворого на цукровий діабет в ядрах гепатоцитів виявлено пошкодження пор нуклеолеми та "дирчасті, пусті ядра". Який з перелічених патологічних процесів найбільш вірогідний?

A. *Дійсні ядерні включення

B. Ядерні цитоплазматичні включення

C. Вірусообумовлені ядерні включення

D. Каріолізіс

E. Дисфункціональний набряк ядра

 

4. Хворому з наростаючими явищами хронічної ниркової недостатності проведена біопсія нирки. Гістологічно в біоптаті виявлений дифузний інтракапілярний гломерулосклероз, розширення і ущільнення мезангію, потовщення базальної мембрани клубочків. З урахуванням клінічних і лабораторних даних діагностований синдром Кiмельстіл-Уілсона. З яким захворюванням пов'язано розвиток даного синдрому.

A. *Цукровий діабет

B. Амілоїдоз нирок

C. Інфаркт нирки

D. Пієлонефрит

E. Гломерулонефрит

 

5. На розтині чоловіка 67 років, померлого при явищах гіпоглікемічної коми, в підшлунковій залозі спостерігаються ділянки розростання сполучної тканини та некротичні осередки, атрофія острівків Лангенгарса. Яке захворювання зумовило такі зміни в підшлунковій залозі?

A. * Цукровий діабет

B. Муковісцидоз

C. Гострий панкреатит

D. Рак головки підшлункової залози

E. Гіпоплазія підшлункової залози

 

6. Жінка 27 років з дитинства хворіла на цукровий діабет. На протязі останніх років спостерігались артеріальна гіпертензія, протеїнурія. Хвора померла при явищах уремії. Які характерні зміни знайдено патологоанатомом при розтині?

A. *“Волосате” серце

B. “Тигрове” серце

C. “Панцирне” серце

D. Просте ожиріння серця

E. Гнійний перикардит

 

7. Хворий на цукровий діабет помер від хронічної ниркової недостатності з розвитком уремії. Під час секціїї виявлені всі прояви уремії із змінами в нирках. Які найімовірніші мікроскопічні зміни мають місце в нирках при цьому?

A. *Гіаліноз та склероз капілярів клубочків

B. Спазм приносних артеріол

C. Гіалінові циліндри в просвіті канальців нефрону

D. Некроз епітелію канальців нефрону

E. Вогнищевий некроз коркової речовини нирок

 

8. У хворого цукровим діабетом з'явились ознаки нарастаючої ниркової недостатності. Який процес в нирках є причиною ниркової недостатності?

A. *Гломерулосклероз

B. Некроз епітелію звивистих канальців

C. Амілоїдоз

D. Інтерстиційним

E. Мембранозна нефропатія

 

9. У больного с нарастающей почечной недостаточностью отмечена высокая протеинурия, отеки, артериальная гипертония, а также гипергликемия. Больному проведена биопсия почки. При гистологическом исследовании биоптата выявлен диффузный интракапиллярный гломерулосклероз, расширение и уплотнение мезангия, утолщение базальной мембраны клубочков. С учетом клинических данных диагностирован синдром Киммельстил-Уилсона. С каким заболеванием связано развитие данного синдрома.

A. *Сахарный диабет

B. Амилоидоз почек

C. Пиелонефрит

D. Инфаркт почки

E. Подострый гломерулонефрит

 

10. У больного с прижизненным диагнозом сахарный диабет, наблюдались высокая протеинурия, отеки и артериальная гипертензия. На вскрытии почки несколько уменьшены в размерах, с втяжениями на поверхности до 0,6 см, уплотнены; микроскопически отмечается диффузное разрастание соединительной ткани в ткани почки, резко выраженный гиалиноз мезангия и гибель клубочков. Назовите клинический синдром имеющий место в данном случае.

A *Синдром Киммельстила-Уилсона

B. Синдром Бадда-Киари

C. Синдром Уотерхауса-Фридериксена

D. Синдром Ляриша

E. Синдром Дресслера

 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 966 | Нарушение авторских правПри использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)