I. Цукровий діабет
1. У жінки 67 років, що на протязі 14 років хворіла на цукровий діабет, за останні 2 роки різко погіршився зір. З якими характерними процесами пов’язане погіршення зору?
A. *Мікроангіопатія
B. Макроангіопатія
C. Кальциноз скловидного тіла
D. Помутніння рогівки
E. Помутніння кришталика
2. При ураженні яких клітин підшлункової залози розвивається цукровий діабет?
A. *Бета-клітин
B. Альфа-клітин
C. Гама-клітин
D. Дельта-клітин
E. С-клітин
3. При електронномікроскопічному дослідженні біоптату печінки хворого на цукровий діабет в ядрах гепатоцитів виявлено пошкодження пор нуклеолеми та "дирчасті, пусті ядра". Який з перелічених патологічних процесів найбільш вірогідний?
A. *Дійсні ядерні включення
B. Ядерні цитоплазматичні включення
C. Вірусообумовлені ядерні включення
D. Каріолізіс
E. Дисфункціональний набряк ядра
4. Хворому з наростаючими явищами хронічної ниркової недостатності проведена біопсія нирки. Гістологічно в біоптаті виявлений дифузний інтракапілярний гломерулосклероз, розширення і ущільнення мезангію, потовщення базальної мембрани клубочків. З урахуванням клінічних і лабораторних даних діагностований синдром Кiмельстіл-Уілсона. З яким захворюванням пов'язано розвиток даного синдрому.
A. *Цукровий діабет
B. Амілоїдоз нирок
C. Інфаркт нирки
D. Пієлонефрит
E. Гломерулонефрит
5. На розтині чоловіка 67 років, померлого при явищах гіпоглікемічної коми, в підшлунковій залозі спостерігаються ділянки розростання сполучної тканини та некротичні осередки, атрофія острівків Лангенгарса. Яке захворювання зумовило такі зміни в підшлунковій залозі?
A. * Цукровий діабет
B. Муковісцидоз
C. Гострий панкреатит
D. Рак головки підшлункової залози
E. Гіпоплазія підшлункової залози
6. Жінка 27 років з дитинства хворіла на цукровий діабет. На протязі останніх років спостерігались артеріальна гіпертензія, протеїнурія. Хвора померла при явищах уремії. Які характерні зміни знайдено патологоанатомом при розтині?
A. *“Волосате” серце
B. “Тигрове” серце
C. “Панцирне” серце
D. Просте ожиріння серця
E. Гнійний перикардит
7. Хворий на цукровий діабет помер від хронічної ниркової недостатності з розвитком уремії. Під час секціїї виявлені всі прояви уремії із змінами в нирках. Які найімовірніші мікроскопічні зміни мають місце в нирках при цьому?
A. *Гіаліноз та склероз капілярів клубочків
B. Спазм приносних артеріол
C. Гіалінові циліндри в просвіті канальців нефрону
D. Некроз епітелію канальців нефрону
E. Вогнищевий некроз коркової речовини нирок
8. У хворого цукровим діабетом з'явились ознаки нарастаючої ниркової недостатності. Який процес в нирках є причиною ниркової недостатності?
A. *Гломерулосклероз
B. Некроз епітелію звивистих канальців
C. Амілоїдоз
D. Інтерстиційним
E. Мембранозна нефропатія
9. У больного с нарастающей почечной недостаточностью отмечена высокая протеинурия, отеки, артериальная гипертония, а также гипергликемия. Больному проведена биопсия почки. При гистологическом исследовании биоптата выявлен диффузный интракапиллярный гломерулосклероз, расширение и уплотнение мезангия, утолщение базальной мембраны клубочков. С учетом клинических данных диагностирован синдром Киммельстил-Уилсона. С каким заболеванием связано развитие данного синдрома.
A. *Сахарный диабет
B. Амилоидоз почек
C. Пиелонефрит
D. Инфаркт почки
E. Подострый гломерулонефрит
10. У больного с прижизненным диагнозом сахарный диабет, наблюдались высокая протеинурия, отеки и артериальная гипертензия. На вскрытии почки несколько уменьшены в размерах, с втяжениями на поверхности до 0,6 см, уплотнены; микроскопически отмечается диффузное разрастание соединительной ткани в ткани почки, резко выраженный гиалиноз мезангия и гибель клубочков. Назовите клинический синдром имеющий место в данном случае.
A *Синдром Киммельстила-Уилсона
B. Синдром Бадда-Киари
C. Синдром Уотерхауса-Фридериксена
D. Синдром Ляриша
E. Синдром Дресслера
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 1019 | Нарушение авторских прав
|