ІІ. Дизентерія
1. На розтині у померлого хворго в сигмоподібній та прямій кишці множинні червоні виразки неправильної форми, між якими слизова вкрита брудно-сірою плівкою. Вкажіть етіологію захворювання:
A. *Шигела
B. Амеба
C. Мікобактерія туберкульозу
D. Сальмонела
E. Стафілококовий ентеротоксин
2. Який мікроорганізм спричиняє бактеріальну дизентерію?
A. *Шигела
B. Амеба
C. Стафілокок
D. Кишкова паличка
E. Мікобактерія
3. На розтині чоловіка похилого віку, який протягом останніх 2 тижнів страждав від гострого розладу кишківника виявлені зміни у прямій та сигмоподібній кишках: на поверхні та між складками слизової оболонки відмічається фібринозна коричнево-зелена плівка. Стінка кишки потовщена, порожнина різко звужена. Мікроскопічно виявляється проникаючий на різну глибину некроз слизової оболонки, некротичні маси пронизані нитками фібрину, фокуси геморагій та лейкоцитарної інфільтрації. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Фібринозний дизентерійний коліт
B. Катаральний дизентерійний коліт
C. Виразковий дизентерійний коліт
D. Черевний тиф, стадія некрозу
E. Черевнотифозна форма холери
4. У померлого 67 років на розтині знайдені ознаки фібринозного запалення в товстому кишківнику. Ваш діагноз:
A. *Дизентерія
B. Амебіаз
C. Черевний тиф
D. Холера
E. Балантидіаз
5. У хворого на 5-й день від початку діареї при колоноскопії в слизовій оболонці прямої кишки знайдені сіро-зелені плівчасті нашарування, щільно фіксовані з підлеглою тканиною. Який діагноз найбільш вірогідний?
A. *Дизентерія
B. Черевний тиф
C. Неспецифічний виразковий коліт
D. Сальмонеллез
E. Хвороба Крона
6. При розтині померлої дитини, яка страждала на діарею, виявлено ексикоз і поширений фібринозний коліт. В мазку-відбитку слизової оболонки виявлені грам-негативні палички. Ваш попередній діагноз?
A. *Дизентерія
B. Холера
C. Стафілококова кишкова інфекція
D. Черевний тиф
E. Сальмонельоз
7. На розтині тіла чоловіка віком 46 років у прямій і сигмовидній кишці на слизовій оболонці виявлено множинні коричнево-зелені нашарування, крововиливи, у просвіті кишки слиз, невелику кількість крові, гістологічно – фібринозний коліт. При бактеріологічному дослідженні вмісту кишки висіяно Shigella sonnеi. Діагностуйте виявлене на секції захворювання.
A. *Дизентерія
B. Холера
C. Сальмонельоз
D. Ієрсініоз
E. Хвороба Крона
8. При микроскопическом исследовании прямой кишки обнаружены крупные очаги некроза слизистой оболочки, некротические массы пропитаны фибрином, образуя пленку. Слизистая и подслизистая оболочка по периферии участков некроза полнокровные, оттечные с кровоизлияниями и лейкоцитарной инфильтрацией, Какое заболевание можно предположить?
A. *Дизентерия
B. Холера
C. Амебиаз
D. Брюшной тиф
E. Сальмонелез
9. Хворий помер на 3-й день після операції з приводу перфорації стінки товстої кишки з явищами розлитого гнійного перитоніту. На розтині: слизова оболонка стінки товстої кишки потовщена, вкрита фібриновою плівкою, поодинокі виразки проникають на різну глибину; гістологічно: некроз слизової, фібрину, інфільтрація лейкоцитами з фокусами геморагій. Ускладнення якого захворювання стало причиною смерті хворого?
A. *Дизентерія
B. Черевний тиф
C. Неспецифічний виразковий коліт
D. Хвороба Крона
E. Амебіаз
10. У больного 30 лет с дизентерией, которая подтверждена бактериологически появились признаки парапроктита. О какой наиболее вероятной стадии местных изменений идет речь у данного больного?
A. *Стадия образования язв
B. Фибринозный колит
C. Фолликулярный колит
D. Катаральный колит
E. Стадия заживления язв
11. Слизова оболонка товстої кишки у померлого при дизентерії на розтині повнокрівна, покрита плівкою сірого кольору, що відривається із зусиллям. Який вид запалення розвинувся в кишці у хворого?
A. *Дифтеритичне запалення
B. Крупозне запалення
C. Геморагічне запалення
D. Серозне запалення
E. Катаральне запалення
12. У чоловіка віком 50 років, який гостро захворів, діагностовано дизентерію. Смерть наступила на 8-й день захворювання. Під час розтину виявлено потовщену стінку сигмовидної та початкових відділів прямої кишки, фібринозну плівку на поверхні слизової. Гістологічно: глибокий некроз слизової оболонки з просяканням некротичних мас фібрином. Який вид коліту мав місце у хворого?
A. *Дифтеритичний коліт
B. Катаральний коліт
C. Виразковий коліт
D. Постдизентерійний коліт
E. Гангренозний коліт
13. При вскрытии ребенка 9 лет в слизистой оболочке прямой кишки обнаружены множественные неправильной формы дефекты различной глубины с неровными краями. а также серо-белые пленки, плотно спаянные с подлежащей тканью. О каком заболевании следует думать?
A. *Дизентерия
B. Сальмонеллез
C. Холера
D. Брюшной тиф
E. Амебиаз
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 546 | Нарушение авторских прав
|