АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

I. Скарлатина

Прочитайте:
  1. А. Скарлатина
  2. В. 84 Скарлатина: этиология, эпидемиология, клиника, лечение, профилактика.
  3. Заболевания с воздушно-капельным путем передачи: скарлатина, корь.
  4. Перенесені захворювання (в тому числі інфекційні: вітрянка, кір, краснуха, скарлатина,коклюш), травми, операції (перераховуються в хронологічній послідовності).
  5. Стрептококковая инфекция. Скарлатина -Ф- 111

1. Під час огляду ротової порожнини хлопчика 14 років була знайдена картина “палаючого зіву”, мигдалики збільшені, яскраво-червоні. Мікроскопово у мигдаликах знайдено гіперемію, дрібні вогнища некрозу з незначним лейкоцитарним інфільтратом та ланцюжками стрептококів. Підщелепові лімфатичні вузли збільшені. Через 3 тижні після видужання появилися ознаки гострого гломерулонефриту. Діагностуйте захворювання.

A. *Скарлатина

B. Дифтерія

C. Важка форма грипу

D. Первинна фолікулярна ангіна

E. Первинна апостематозна ангіна

 

2. У дитини 10 р. з’явилися різкий біль при ковтанні, набряк шиї, температура тіла підвищилась до 39 ºС, з’явились яскраво-червоні дрібноточкові висипання по всьому тілу. У зіві і мигдаликах – різке повнокрів’я (“палаючий зів”), “малиновий язик”. На поверхні мигдаликів – поодинокі сіруваті вогнища некрозів. Про яке захворювання може йти мова?

A. *Скарлатина

B. Менінгококовий назофарингіт

C. Дифтерія

D. Грип

E. Кір

 

3. У дитини 7 років з`явилась біль у горлі. підвищилась температура тіла. На 2-ий день від початку захворювання виявлені висипання червоного кольору у вигляді дрібних, густо розташованих плям, величиною з макове зерно. Вони покривають все тіло, за виключенням носогубного трикутника. При огляді порожнини рота – в зіві яскраве почервоніння, мигдалики збільшені, язик малиново – червоний. Ваш діагноз?

A. *Скарлатина

B. Аденовірусна інфекція

C. Дифтерія зіва

D. Кір

E. Стрептококова ангіна

 

4. У ребенка 6 лет заболевание, началось остро с резкого катара в зеве и миндалинах, который распространился на слизистую оболочку рта, язык ("малиновый язык"), глотку. На поверхности миндалин некрозы. Местами по мере отторжения некротических масс образуются язвы. Шейные лимфоузлы увеличены. На теле мелкоточечная сыпь ярко-красного цвета, за исключением носогубного треугольника. О каком заболевании можно думать?

A. *Скарлатина

B. Дифтерия

C. Ангина

D. Корь

E. Менингококковый назофарингит

 

5. Девочка 5 лет заболела остро. Появилась боль в горле, высокая температура, присоединилась мелкоточечная сыпь на коже. При осмотре полости рта выявлена резкая гиперемия зева, малиновый язык, увеличенные ярко-красного цвета миндалины с сероватыми и желтоватыми тусклыми очагами, которые распространяются на перитонзиллярные ткани, увеличены подчелюстные лимфатические узлы. Для какого заболевания характерны данные изменения?

A. *Скарлатина

B. Корь

C. Дифтерия зева

D. Дифтерия гортани

E. Менингококковый назофарингит

 

6. На вскрытии у ребенка найдена некротическая гнойная ангина, флегмона шеи, гнойный отит, гнойный менингит. Эти изменения наиболее характерны для:

A. *Септической скарлатины

B. Менингококковой инфекции

C. Токсической скарлатины

D. Дифтерии зева

E. Отогенного сепсиса

 

II. Кір

1. Хворий 25 років госпіталізований до інфекційного відділення з діагнозом “Кір. Вторинний міокардит” зі скаргами на гострий біль в області серця, що посилювався при кашлі, температуру 39,5ºС, задуху. При аускультації вислуховувався характерний шум тертя перикарду та розширення меж серця при перкусії. На 3 добу при явищах прогресуючої серцево-легеневої недостатності хворий помер. На розтині під вісцеральним листком перікарду дрібні крововиливи, поверхня серозної оболонки тьмяна, дифузно вкрита нашаруваннями сіро-білого кольору у вигляді сіточки, волосків та плівок, в просвіті перикарда 200 мл каламутної рідини. Який вид запалення характерний для даної форми перикардиту?

A. *Крупозне фібринозне

B. Дифтеритичне фібринозне

C. Серозне

D. Гнійне

E. Катаральне

 

2. Дитина 12 років занедужала гостро з підвищенням температури до 38°C, з головним болем, першінням у горлі, потім з'явився грубий кашель, на 3 день на шкірі обличчя, шиї і верхньої частини тулуба – рясна плямиста папульозна висипка, яка не свербить. Слизова оболонка рота яскраво гіперемійована, з наявністю на щоках біля нижніх корінних зубів дрібної білої енантеми. Який найбільш імовірний діагноз?

A. *Кір

B. Скарлатина

C. Краснуха

D. Алергічний дерматит

E. Дизентерія

 

3. У ребенка 2 лет появился катаральный конъюктивит, фарингит, ларинготрахеобронхит. На слизистой оболочке щек, соответственно нижним малым коренным зубам, белые пятна, а позднее – крупнопятнистая и папулезная сыпь на лице, туловище, конечностях. О каком заболевании следует думать?

A. *Корь

B. Скарлатина

C. Менингококковая инфекция

D. Сыпной тиф

E. Грипп

 

4. У ребенка, появилось повышение температуры до 38,5 ºС, насморок, конъюнктивит, кашель. На коже - крупнопятнистая сыпь, в полости рта белесоваты отрубевидные высыпания на слизистой оболочке щек. На 4 сутки появилась отдышка, в легких - влажные хрипы. Внезапно появилось затруднение дыхания. Смерть наступила при явлениях асфиксии. О каком заболевании идет речь?

A. *Корь

B. Менингококцемия

C. Грипп

D. Легочная форма муковисцидоза

E. Пневмония

 

5. У ребенка 7 лет повысилась температура тела до 39 °С, появились насморк, конъюнктивит, кашель. На коже отмечались крупнопятнистые высыпания, при осмотре полости рта – беловатые высыпания на слизистой оболочке щек. Внезапно появилось тяжелое дыхание и наступила смерть при явлениях асфиксии. Какой наиболее вероятный диагноз?

A. *Корь

B. Скарлатина

C. Дифтерия

D. Менингококковій назофарингит

E. Грипп

 

6. У ребенка появилась высокая температура, мелкоточечная сыпь, коньюнктивит. Умер от присоединившейся пневмонии. При гистологическом исследовании легких обнаружены эндо-, мезо-, панбронхит и гигантоклеточная пневмония. Для какого заболевания характерны обнаруженные изменения.

A. *Корь

B. Скарлатина

C. Крупозная пневмония

D. Дифтерия

E. Ветряная оспа

 

7. У дитини, після перенесеного кору, при огляді виявлено у м’яких тканинах щік і промежини нечітко відмежовані, набряклі, червоно-чорного кольору ділянки, які злегка флуктують. Яке ускладнення розвинулося у дитини?

A. *Волога гангрена (нома)

B. Суха гангрена

C. Газова гангрена

D. Пролежень

E. Трофічна виразка

 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 745 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.005 сек.)