АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

І. Черевний тиф

1. На розтині трупа чоловіка, віком 56 років, у термінальному відділі тонкої кишки виявлено декілька виразок розмірами від 4 до 5 см. Краї виразок піднімаються над поверхнею слизової оболонки, стінки виразок покриті сірувато-жовтуватими масами, які кришаться. Реакція Відаля позитивна. Поставте діагноз.

A. *Черевний тиф

B. Паратиф

D. Поворотний тиф

C. Дизентерія

E. Хвороба Крона

 

2. При розтині померлого хворого від розповсюдженого перитоніту в дистальних відділах тонкої кишки виявлено численні виразки овальної форми, які розташовані вздовж кишки. Дно виразок чисте, гладеньке, утворене м'язовою або серозною оболонкою, краї виразок рівні, закруглені. У двох виразках є перфоративні отвори діаметром до 0,5 см. Яке захворювання можна запідозрити у померлого хворого?

A. *Черевний тиф

B. Дизентерія

C. Холера

D. Туберкульоз

E. Висипний тиф

 

3. На розтині, померлого від інтоксикації хворого в тонкій кишці знайден набряк групових лімфатичних фолікулів, виступаючих над поверхнею слизової оболонки у вигляді м'яко-еластичних бляшок з нерівною поверхнею у вигляді борозен і звивин, що нагадує поверхню мозку. Який діагноз найбільш можливий?

A. *Черевний тиф

B. Дизентерія

C. Сальмонельоз

D. Гострий ентерит

E. Холера

 

4. Смерть хворого К, 16 років, настала від розлитого фібринозно-гнійного перитониту. На розтині, в нижній ділянці тонкої кишки виявлена виразка, яка повторювала форму пейерової бляшки, з перфорацією стінки кишки. Мікроскопічне дослідження виявило стертість малюнка лімфоїдної тканини, витіснення її проліферуючими моноцитами, які формують гранульоми. Ускладненням якого захворювання є причина смерті хворого:

A. *Черевного тифу

B. Дизентерії

C. Холери

D. Бруцельоза

E. Неспецифічного виразкового коліту

 

5. При розтині трупа чоловіка, який хворів на черевний тиф, знайдені зміни у тонкій кишці: групові лімфоїдні фолікули збільшені, виступають над поверхнею слизової оболонки, вони сіро-червоні, соковиті, їх поверхня має вигляд звилин та боріздок. При мікроскопічному дослідженні відмічається утворення черевнотифозних гранульом. Вкажіть, яка з перелічених стадій черевного тифу найбільш вірогідна?

A. *Мозкоподібного набухання

B. Некрозу

C. Утворення виразок

D. Чистих виразок

E. Загоювання

 

6. На розтині чоловіка, який помер на 5-у добу захворювання на черевний тиф, виявлені наступні зміни: групові фолікули клубової кишки збільшені, повнокровні і виступають над слизовою оболонкою, на їх поверхні видно борозни та звивини. Гістологічно: повнокрів’я і набряк тканини, наявність великих клітин із світлою цитоплазмою, які містять черевнотифозні палички. Про який період місцевих змін при черевному тифі можна думати?

A. *Стадія мозкоподібного набухання

B. Стадія некрозу

D. Стадія загоювання виразок

C. Стадія чистих виразок

E. Стадія утворення виразок

 

7. На вскрытии обнаружены увеличеные групповые лимфатические фолликулы тонкой кишки, выступают над поверхностью слизистой, на их поверхности видны борозды и извилины (напоминают поверхность мозга), на разрезе они сочные, серо-красные. Микроскопически отмечается пролиферация моноцитов, гистиоцитов; макрофаги образуют скопления (брюшнотифозные гранулемы). Назовите морфологическую стадию брюшного тифа.

A. *Мозговидное набухание

B. Некроз

C. Образование язв

D. Чистые язвы

E. Заживление

 

8. Жінка 38 років захворіла гостро. Температура тіла підвищилася 40 ºС. Втратила свідомість, були зорові та слухові галюцінації, марення. На 9-й день хвороби на шкірі грудей і живота з’являється екзантема - незначне висипання блідо-рожевого кольору (розеоли), розміром проса, яке зникає при натискузанні. На 18-й день хвороби виявлені ознаки “гострого живота’’, діагностовано перитоніт. Після чого хвора померла. На аутопсії у клубовій кишці виявлені глибокі виразки в ділянці групових фолікулів, одна з яких перфорувала. У черевній порожнині фібрінозно-гнійний ексудат. Поставте діагноз.

A. *Черевний тиф

B. Лямбліоз

C. Кампілобактерійний ентероколіт

D. Дизентерія

E. Амебіаз

 

9. На розтині чоловіка, померлого від внутрішньoкишкової кровотечі, в клубовій кишці спостерігається некроз групових і солітарних фолікулів, з імбібіцією жовчю і кров’ю мертвих тканин; в нижньому відрізку кишки – явища секвестрації та відторгнення некротичних мас з утворенням дефектів. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Черевний тиф, стадія "брудних" виразок

B. Черевний тиф, стадія чистих виразок

C. Черевний тиф, стадія некрозу

D. Черевнотифозна форма сальмонельозу

E. Хвороба Крона

 

10. На розтині померлого від черевного тифу у здухвинній кишці виявлені розташовані повздовж неї виразки з рівними краями, чистим дном, яке утворено м’язовим шаром або навіть серозною оболонкою кишки, а також поодинокі перфорації. На якій стадії черевного тифу це спостерігається?

A. *Стадія “чистих” виразок

B. Стадія мозкоподібного набряку

D. Стадія некрозу

C. Стадія “брудних” виразок

E. Стадія заживлення виразок

 

11. У больного, страдавшего брюшным тифом, через 4 недели от начала заболевания развилась картина острого живота и при явлениях интоксикации больной умер. На вскрытии патологоанатом обнаружил перфорацию стенок подвздошной кишки и разлитой гнойный перитонит. Для какой стадии заболевания характерно данное осложнение?

A. *Стадия чистых язв

B. Стадия мозговидного набухания

C. Стадия некроза

D. Стадия заживления язв

E. Бактеремии

 

12. На гистологическое исследование прислан участок тонкого кишечника. При макроскопическом исследовании отмечается наличие выступающих над поверхностью слизистой оболочки, белесовато-серых, овальной формы, эластичных образований размерами 0,5-0,9 мм, на их поверхности видны борозды и извилины. Микроскопически в этих образованиях отмечается пролиферация моноцитов, гистиоцитов и ретикулярных клеток, которые вытесняют лимфоциты, а так же наличие гранулем состоящих из больших клеток со светлой цитоплазмой (макрофаги). Эти явления сочетаются с катаральным энтеритом. Назовите заболевание.

A. *Брюшной тиф

B. Сальмонеллез

C. Иерсиниоз

D. Холерный тифоид

E. Туберкулез кишечника

 

13. У мужчины 43 лет, умершего в хирургическом отделении при явлениях разлитого гнойного перитонита, на вскрытии в дистальном отделе тонкого кишечника обнаружены выступающие в просвет пейеровы бляшки, поверхность некоторых из них была покрыта струпом, коричневато-зеленоватого цвета, в центре некоторых бляшек имелись глубокие дефекты, достигающие серозного слоя. Для какого заболевания характерны изменения, обнаруженные в в дистальном отделе тонкого кишечника.

A. *Брюшной тиф

B. Дизентерия

C. Туберкулез кишечника

D. Болезнь Крона

E. Стафилококковый энтерит

 

14. Женщина 38 лет поступила в хирургическое отделение по поводу разлитого гнойного перитонита. Во время операции выявлена перфорация язвы подвздшной кишки, язва ушита. Брюшная полость дренирована. Через 4 дня больная умерла. На вскрытии в подвздошной кишке - язвы, в пейеровых бляшках, вдоль длинника кишки, дно некоторых с поперечной исчерченностью. Для какого заболевания характерны такие изменения

A. *Брюшного тифа

B. Туберкулеза кишечника

C. Дизентерии

D. Опухоли тонкой кишки

E. Амебиаза кишечника

 

15. Больной заболел остро: высокая температура, увеличенная, болезненная селезенка. На 10 день на коже живота появилась розеолезно-папулезная сыпь. На 21 день наступила смерть от перитонита. При патологоанатомическом исследовании трупа в подвздошной кишке обнаружены глубокие язвы в области некротизированных групповых лимфоидных фолликулов (пейеровых бляшек). Одна из язв перфорировала, имеется фибринозно-гнойный разлитой перитонит. О каком заболевании можно подумать в данном случае?

A. *Брюшной тиф

B. Дизентерия

C. Амебиаз кишечника

D. Холера

E. Сальмонеллез

 

16. При вскрытии больного 40 лет в тонкой кишке обнаружены увеличенные групповые фолликулы, поверхность их с бороздами и извилинами, рисунок напоминают мозг ребенка, фолликулы выступают под слизистой оболочкой кишки. На разрезе они сочные, серо-красные. При микроскопическом исследовании видна пролиферация моноцитов, гистиоцитов, ретикулярных клеток, скопление макрофагов, которые образуют гранулемы, лимфоциты вытеснены. Для какого заболевания характерны описанные изменения?

A. *Брюшной тиф

B. Холера

C. Дизентерия

D. Сальмонеллез

E. Амебиаз

 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 913 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.006 сек.)