АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

ІІІ. Сальмонельоз

1. Хворий помер від інтоксикації на 4-у добу після вживання сирих яєць. На розтині слизова оболонка шлунку і тонкої кишки запалена, вкрита слизовим ексудатом; в легенях, головному мозку і печінці знайдені абсцеси. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. *Сальмонельоз (септична форма)

B. Дизентерія

C. Сальмонельоз (черевнотифозная форма)

D. Сальмонельоз (інтестінальна форма)

E. Черевний тиф

 

ІV. Холера

1. У хворого протягом двох днів відмічалась профузна діарея, блювота, смерть наступила від різкого обезводнення. На розтині стінка кишки набрякла, гіперемована з множинними крововиливами в слизовій оболонці. В просвіті кишки міститься біляста рідина, що нагадує рисовий відвар. Вкажіть захворювання яке розвилось у хворого.

A. *Холера

B. Дизентерія

C. Сальмонельоз

D. Черевний тиф

E. Ентероколіт

 

2. При розтині хворого, померлого через тиждень від початку профузної діареї, виявлений різко виразимий ексікоз, всі тканини сухі, кров густа. При бактеріологічному дослідженні вміста тонкої кишки, що нагадує рисовий відвар, знайдені вібріони. Яке захворювання привело хворого до смерті?

A. * Холера

B. Дизентерія

C. Черевний тиф

D. Сальмонельоз

E. Харчова токсикоінфекція

 

3. При розтину трупа чоловіка 40 років виявлено різко розширений просвіт тонкої кишки, переповнений рідиною, яка нагадує “рисовий відвар”. Стінка кишки набрякла, на слизовій велика кількість дрібнокрапкових крововиливів. Для якого інфекційного захворювання характерний описаний ентерит?

A. *Холера

B. Чума

C. Бруцельоз

D. Туляремія

E. Сибірка

 

4. Чоловік 36 років знаходився в інфекційній лікарні з профузною діареєю, ознаками ексикозу, падінням температури тіла. Помер від уремії. Під час розтину знайдено: у просвіті тонкої кишк безкольорова рідина у вигляді рисового відвару; слизова оболонка набрякла. При мікроскопічному дослідженні тонкої кишки – повнокрів'я судин, осередкові крововиливи, десквамація ентероцитів, гіперсекреція келихаподібних клітин та лімфо-лейкоцитарна інфільтрація строми слизової оболонки.

A. *Холера

B. Сальмонельоз

C. Дизентерія

D. Черевний тиф

E. Хвороба Крона

 

5. У больного, жителя приморского города на юге страны, с выраженными поносами и рвотой, погибшего от обезвоживания на вскрытии найдена картина острого гастроэнтерита с серозно-десквамативным воспалением в тонкой кишке. Выберите наиболее верный диагноз.

A. *Холера

B. Бактериальная дизентерия

C. Брюшной тиф

D. Амебиаз

E. Сальмонеллез

 

6. У умершего при явлениях эксикоза на вскрытии обнаружены следующие изменения: “поза гладиатора”, кожа сухая, морщинистая, мышцы тёмно-красные, в венах густая тёмная кровь, серозные оболочки сухие, покрыты тягучей слизью, желчный пузырь растянут прозрачной желчью, селезёнка уменьшена в размерах, морщинистая, её фолликулы атрофичны, гемосидероз пульпы, в миокарде и головном мозге дистрофические и некробиотические изменения, в кишечнике - петли тонкого кишечника перерастянуты, в них до 5 литров бесцветной, без запаха, жидкости, в некоторых петлях кишечника – содержимое имеет вид “рисового отвара”. В стенке кишки - резкое полнокровие, отёк, слущивание эпителия. Для какого инфекционного заболевания характерна такая картина на вскрытии?

A. *Холера

B. Дизентерия

C. Брюшной тиф

D. Иерсиниоз

E. Сальмонеллёз

 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 584 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.002 сек.)