Вірусні повітряно-краплинні інфекції. Натуральна віспа. ВІЛ-інфекція. Сказ
І. ГРВІ
1. На розтині у померлого хлопчика, віком 8 років, в обох легенях виявлено перибронхіальні ділянки ущільнення неправильної форми різних розмірів, червоного кольору, які вибухають або інколи западають відносно поверхні розрізу легеневої тканини, з вибухаючих ділянок розрізу стікає червона рідина. Найбільш вірогідна етіологія хвороби:
A. *Вірус грипа
B. Паличка Фридлендера
C. Стрептокок пневмонії
D. Повна обтурація окремих бронхів
E. Часткова обтурація окремих бронхів
2. У 30-річного чоловіка, який хворів на гостре респіраторне захворювання та помер при явищах гострої легенево-серцевої недостатності, під час розтину знайдено фібринозно-геморагічне запалення в слизовій оболонці гортані та трахеї, деструктивний панбронхит, збільшені легені, яки мають пістрявий вигляд за рахунок абсцесів, крововиливів, некрозу. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Грип
B. Парагрип
C. Респіратрно-синцитіальна інфекція
D. Кір
E. Аденовірусна інфекція
3. Чоловік віком 42 роки помер при явищах вираженої інтоксикації і дихальної недостатності. На розрізі тканина легень у всіх відділах строката, з множинними дрібновогнищевими крововиливами та вогнищами емфіземи. Гістологічно у легенях: геморагічна бронхопневмонія з абсцедуванням, у цитоплазмі клітин епітелію бронхів еозинофільні і базофільні включення. Діагностуйте виявлене на секції захворювання.
A. *Грип
B. Парагрип
C. Аденовірусна інфекція
D. Респіраторно-синцитіальна інфекція
E. Стафілококова бронхопневмонія
4. У хворого 60 років, який скаржився на субфебрильну температуру, головний біль та кашель з мокротою протягом 10 днів, задуху. Через 6 діб настала смерть. На розтині слизові, серозні та мозкові оболонки, просочені кров’ю, у легенях ознаки інтерстиційної пневмонії, що викликана вірусом, і бронхопневмонії, що пов’язана із вторинною інфекцією, геморагії та ателектази. Ваш діагноз:
A. *Грип
B. Кір
C. Ентеровірусна інфекція
D. Натуральна віспа
E. ВІЛ-інфекція
5. Під час патологоанатомічного дослідження тіла хлопчика 5 років, який хворів на ГРВІ, було знайдено: серозно-геморагічний риноляринго- трахеобронхіт з ділянками некрозу слизової оболонки в трахеї і бронхах; в легенях – множинні вогнища серозно-геморагічної пневмонії з поодинокими гіаліновими мембранами в просвітах альвеолярних ходів. Діагностуйте форму грипу.
A. *Важка
B. Легка
C. Середньої важкості
D. Грипозний токсикоз
E. Велика строката легеня
6. Хворий 67 років мав важку форму грипу з летальним наслідком. На секції зміни в легенях були подібні змінам “великих строкатих легень”. При мікроскопічному дослідженні виявлено: різке повнокрів’я судин, крововиливи, набряк легеневої тканини, в просвіті бронхів і альвеол ексудат, який містить переважно еритроцити. Про який характер запалення легень свідчать ці морфологічні ознаки?
A. *Геморагічна бронхопневмонія
B. Катаральна бронхопневмонія
C. Гнійна бронхопневмонія
D. Десквамативна бронхопневмонія
E. Фібрінозна пневмонія
7. У хворого з важким перебігом респіраторної вірусної інфекції з'явилися клінічні ознаки прогресуючої серцевої недостатності, яка призвела до смерті хворого на 2-му тижні захворювання. На розтині серце зі значним розширенням порожнин, в'яле. Гістологічно в міокарді виявляється повнокрів'я мікросудин і дифузна інфільтрація строми лімфоцитами і гістіоцитами. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз.
A. *Міокардит
B. Стенокардія
C. Гостра коронарна недостатність
D. Інфаркт міокарду
E. Кардіоміопатія
8. Больной заболел гриппом, умер на 2-ой день от интоксикации. Назовите вид возбудителя.
A. *Вирус
B. Бактерия
C. Грибы
D. Бледная трепонема
E. Микоплазма
9. При вскрытии трупа больного, умершего от легочной недостаточности обнаружено увеличенное легкое с очагами темно-красного, розовато-желтого цвета "большое пестрое легкое", некротический трахеобронхит. Каким заболеванием наиболее вероятно страдал больной?
A. *Гриппозная пневмония
B. Крупозная пневмония
C. Казеозная пневмония
D. Фиброзирующий альвеолит
E. Коревая пневмония
10. На вскрытии в легком обнаружены множественные очаги до 2,5 см. в диаметре округлой формы, плотноватые, безвоздушные, без четких границ, ярко-красного цвета. При микроскопическом исследовании в просвете альвеол найдены эритроциты, небольшое количество лимфоцитов. Описанные изменения характерны для:
A. *Гриппозной пневмонии
B. Крупозной пневмонии
C. Геморрагического инфаркта легкого
D. Коревой пневмонии
E. Аспирационной пневмонии
11. Больной умер при явлениях дыхательной недостаточности. Заболел остро 4 дня назад, температура тела - 40°С, явления катара верхних дыхательных путей в течение суток сменились приступами непродуктивного кашля, болью в грудной клетке, одышка в течение 2 суток прогрессировала. В лечебное учреждение привезен скорой помощью (вызвли соседи), без сознания, с дыхательной недостаточностью III ст., сердечно-сосудистой недостаточностью III А ст., температура тела – 39°С, явления гипоксии ЦНС. Несмотря на квалифицированную медицинскую помощь больной, скончался через сутки после госпитализации. На вскрытии: легкие большие, пестрые серо- красные очаги пневмонии сменяются темно-красными зонами полнокровия, а также отдельные участки легких с множественными мелкими кровоизлияниями. не спадаются на разрезе, в бронхах разных калибров – панбронхит с участками воспалительной инфильтрации, лизирования и некроза. Наиболее вероятный диагноз:
A. *Гриппозная пневмония
B. Обострение хронического бронхита
C. Инфаркт миокарда
D. Сыпной тиф
E. Сальмонеллез
12. Больной заболел остро. Предъявлял жалбы на озноб, повышение температуры до 40 °С, головную боль, кашель, одышку. На 5 день больной скончался. На вскрытии: легкие увеличены в объеме, пестрого вида – “большое пестрое легкое”. Для какого заболевания характерна такая картина в легком
A. *Грипп
B. Аденовирусная инфекция
C. Крупозная пневмония
D. Респираторно-синцитиальная инфекция
E. Бронхоэктазы
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 788 | Нарушение авторских прав
|